Teremlabdarúgás, 1. LigaA bajnoktól is kikapott a Sepsi-SIC

2023. november 7., kedd, Sport

A Dévai VSK és az FK Székelyudvarhely után a Galaci United együttesén sem talált fogást a megyeszékhelyi Sepsi-SIC, amely tegnap nagyot küzdve 5–0-ra kikapott a bajnoki címvédőtől a teremlabdarúgó 1. Liga 7. fordulójának zárómérkőzésén. A következő körben a háromszékiek a Temesvári CFR vendégjátékára készülnek, míg a Duna-parti gárda a West Dévát fogadja.

  • Fotók: Miska Brigitta
    Fotók: Miska Brigitta

A találkozó első perce telt csak el eseménytelenül, majd a vendégektől Cojocaru kétszer is veszélyeztette a házigazdák kapuját, a 3. percben pedig Máthis lövése ment mellé, később pedig Gáll próbálkozása szált kissé fölé. A 9. percben két védelmi hibát is ejtett a Sepsi-SIC: az elsőnél Dospinescu mutatott be egymás után három bravúrt, a másodiknál pedig Gáll mentett a gólvonalról. A játékrész feléhez közeledve a Galaci United megszerezte a vezetést, miután egy szabadrúgás-figurát követően Boș­neagă zörgette meg a hálónkat (0–1). A 13. percben Gáll veszítette el a labdát, a szemfüles Dudău pedig a léc alá bombázott (0–2). A következő percekben a két gólszerző lövését védte a megyeszékhelyi halóőr, a félidőt pedig Csog lehetősége zárta.

 

 

A térfélcsere után Mánya Szabolcs tanítványai többször is közel voltak a szépítéshez, de újabb gólt a vendégek szereztek. A 23. percben egy elvesztett labdából indult galaci kontra, amely végén Cojocaru volt eredményes (0–3). A folytatásban Toniță félpályás löketét hárította Dospinescu, majd a galaci kapusnak kellett nagy védést bemutatnia Gáll bombájánál. A 29. percben Cojocaru duplázott, miután a hatos széléről vette be a kapunkat (0–4). Innen vészkapussal támadtak a zöld-fehérek, Szőcs próbálkozását lábbal ütötte ki a vendégek hálóőre. A 32. percben Iakab, majd valamivel később Mánya lövése akadt el a galaci kapusban, akinek távoli lövésénél kellett résen lennie Dospinescunak. A 37. percben Dudău csípett el egy kósza labdát és az üres kapuba gurított (0–5), a Sepsi-SIC pedig négy megnyert mérkőzés után sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el.

 

 

Teremlabdarúgó 1. Liga, 7. forduló: Sepsi-SIC–Galaci United 0–5 (0–2). Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna. Mintegy 250 néző. Vezette: Dragoș Mocanu, Bálint Attila. Sepsi-SIC: Dospinescu–Bende, Csog, Veress, Iakab (cserék: Kusztos, Korodi, Papp, Czintos, Szőcs, Máthis, Gáll, Mánya). Edző: Mánya Szabolcs. Galaci United: Toniță–Felipe, Cojocaru, Araujo, Boșneagă (cserék: Cârdei, Crișan, Crăciun, Dudău, Ignat, Mihai, Deiby, Cireș). Edző: Florin Ignat. Gólszerzők: Boșneagă (9.), Dudău (13., 37.), Cojocaru (23., 29.). Sárga lap: Veress (27.), Szőcs (29.), Bende (35.), illetve Boșneagă (36.)

A forduló további eredményei: Luceafărul Buzău–West Déva 10–5, Marosvásárhelyi VSK–Dévai VSK 0–3, Mausoleul Mărăşeşti–Simándi Sólymok 12–1, Temesvári CFR–FK Székelyudvarhely 5–2.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2023-11-07: Elhalálozás - :

Elhalálozás

2023-11-07: Sport - :

Harminchat dobogós helyezés Miskolcról (Karate)

November 5-én rendezték az Avas Kupa – 17. Csordás József nemzetközi meghívásos karate-emlékversenyt a Miskolci Egyetem Körcsarnokában. A sepsiszentgyörgyi Sport-All Sport Club és az MTK Budapest csapatából 36 versenyző utazott a megmérettetésre, amelyet a háromszéki sportolók 36 dobogós helyezéssel zártak, ráadásul Borbély Eszter a viadal legkiemelkedőbb női karatésa lett.