Megvitatták a közigazgatási reformot

2023. november 14., kedd, Belföld

A közigazgatási reformra szükség van, ezt azonban nem lehet egyik napról a másikra megvalósítani, egy alaposan megvitatott terv alapján kell végrehajtani – jelentette ki tegnap a miniszterelnök a romániai helyi önkormányzatok találkozóján.

  • Fotó: gov.ro
    Fotó: gov.ro

Marcel Ciolacu az eseményen mondott beszédében hangsúlyozta, a közigazgatási reformra nagy szükség van, de azt nem lehet 2024-től megvalósítani. Ugyanakkor a reform kiindulópontjául az önkormányzatok javaslatai kell szolgáljanak. A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a szenátus elnöke, Nicolae Ciucă a téma kapcsán elmondta, a helyi közösségek fejlődésének kulcsa az erőforrások egyesítésében és a digitalizációban rejlik.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1235
szavazógép
2023-11-14: Belföld - :

Hírsaláta

BÜNTETŐELJÁRÁS BECALI ELLEN. Az Ilfov megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt, miután Gigi Becali üzletember az autójával árokba hajtott.
2023-11-14: Belföld - :

Tiltakozni készülnek az erdészek

Tiltakozni készülnek a kormány épülete előtt az erdészeti dolgozók, mert elégedetlenek az új nyugdíjtörvény tervezetével – tájékoztatott tegnap a Silva Szakszervezeti Szövetség.