Kétség nem fér hozzá, az állatok közül a nyúl a legnépszerűbb táncos – derül ki a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes Táncoló mesehősök rajzpályázatára beküldött több mint négyszáz alkotás alapján. A rajzokat kiállították a hét végi 33. Népzene- és néptánctalálkozón, a legjobban sikerülteket a helyszínen díjazták.
Azon talán senki nem csodálkozik, ha a tücsök hegedül, de azt kevesen tudhatják, hogy a lompos farkas igen jó nagybőgős, de szívesen táncra is perdül, ha van, aki húzza a talpalávalót. A kisiskolásoknak meghirdetett rajzpályázat alkotásaiból megtudjuk, hogyan mulatnak a ludak, hangyák, bajszos egerek, de újkori mesefigurák is megjelennek a képeken, akikben az a közös, hogy szeretik a muzsikát és a táncot. Egyes rajzokon a népviseleten van a hangsúly, aprólékosan kidolgozva a szoknya ránca, a hajviselet, mások a mozdulatot tartották fontosabbnak, a hegedű és a nagybőgő is jelentős szerepet játszik, sokan pedig színpadra helyezték figuráikat, és ott bizony nem mindegy, ki mit tud bemutatni.
A zsűri két-két első, második és harmadik díjat ítélt oda, három különdíjat és egy Facebook-közönségdíjat is kiosztottak, utóbbit több mint ezer szavazat alapján. I. díjasok: Spekhardt Viktória (sepsiszentgyörgyi Váradi József Általános Iskola) és Keresztes Zsófia (sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceum). II. díjat kaptak: Tóth Zselyke (sepsiszentgyörgyi Nicolae Colan Általános Iskola, Waldorf-tagozat) és Lakatos Anett (sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium). III. díj: Szőcs Luca és Ghioane Anita Lídia, mindketten a Váradi József Általános Iskolából. A Dália kertészet különdíját Szmolka Ágnes (Váradi József Általános Iskola) érdemelte ki, a Lajtha László Alapítvány különdíjasai: a zaláni Madaras Dorka (bodoki Henter Károly Általános Iskola) és Iffiú Boróka (Nicolae Colan Általános Iskola, Waldorf-tagozat). A közönségdíjat Bihari Kata Borka, a nagyajtai Kriza János Általános Iskola kisdiákja nyerte, rajzán két nyúl muzsikál, másik kettő táncol.
A több mint négyszáz rajz és külön a díjazott alkotások megtekinthetőek a Háromszék Táncegyüttes közösségi oldalán.