Segítség a gyászban

2023. november 16., csütörtök, Család

A Diakónia Keresztyén Alapítvány szeretettel várja a gyászolók sorstárscsoportjába mindazokat, akik régebben vagy a közelmúltban veszítették el szeretett hozzátartozójukat.

  • Sorstársak között enyhül a fájdalom. Fotó: Pixabay
    Sorstársak között enyhül a fájdalom. Fotó: Pixabay

Él az a hiedelem, hogy csak magunkra számíthatunk, egyedül kell szembenéznünk nehézségeinkkel, más is elboldogul egyedül. Arra gondolunk, hogy régebb sem jártak a gyászolók csoportba, megoldották bajaikat, ha másképp nem megy, az idő majd megoldja. Régebben több generáció élt együtt, többet beszélgettek vagy csak jelen voltak egymásnak, imába foglalták problémáikat. A mai felgyorsult világunkban mindenféle fájdalomtól gyorsan meg akarunk szabadulni, munkába fojtjuk bánatunkat, vagy úgy teszünk, mintha semmi sem történne. A magányos gyász feldolgozatlansághoz vezethet. Természetesen nem mindenkinek kell gyászfeldolgozó csoportba járnia, viszont szembe kell nézni a fájdalommal, a munkába való temetkezés, a hiány pótlása csak kitolja az érzéseket, a gyász ugyanis nem tűnik el magától, ott cipeljük a láthatatlan hátizsákunkban, aminek terhe a mindennapjainkban is érezhető. Orvos-Tóth Noémit idézve: „A gyász nem múlik el. Nem múlik el, csak körbenövi az élet.”

A sorstársi közösség támogató hatása az egyik legerősebb gyógyító erő. Sokan azt gondolják, csak felerősödik a szomorúság, de éppen ellenkezőleg, a sorstársak között enyhül a fájdalom. A csoportban kialakuló bizalom, együttérzés, megértés légkörében nyíltan lehet beszélni az érzelmekről, az új élethelyzet nehézségeiről, és mintákat lehet kapni arra nézve, hogyan lehet megküzdeni a gyász fájdalmával. De ha valaki csak hallgatni tud fájdalmában vagy zavarában, az sem baj, a csoport ezt is megértéssel fogadja, ugyanakkor mások érzéseinek, gondolatainak megpillantása segítség lehet számára is.

A csoportok találkozásait kéthetente tartjuk, másfél-két órában, igyekszünk igazítani a csoporttagok igényei szerint. A részvétel díjtalan. Érdeklődni, jelentkezni november 22-ig lehet a 0731 025 903-as telefonszámon (Sepsiszentgyörgy) és a 0728 967 211-es telefonszámon (Barót). Csoportvezetők: Sepsiszentgyörgyön Vetró-Bodoni Enikő szociális és mentálhigiénés szakember, gyászcsoportvezető és Baróton Dénes Kinga pszichológus, gyászcsoportvezető.

Vetró-Bodoni Enikő

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1262
szavazógép
2023-11-16: Történelmünk - :

Ugron Istvánt a Magyar Párt elnökének választották (Az Országos Magyar Párt nagygyűlése, 1924)

Mivel mai Történelmünk rovatunk egyik anyaga a mezőzáhi Ugron-kastély történetéről szól, másik anyagunk annak építtetőjét mutatja be a Brassói Lapok 1924. december 16-i rendkívüli kiadásából (XXX. évfolyam, 287. szám) átvett tudósítás és életrajz által.
2023-11-16: Család - :

Gyermekeink