Magyar Örökség Díjban részesült többek között Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke. A díjátadó ünnepségét Budapest IX. kerületében, a Ráday Ház dísztermében tartották.
A Magyar Örökség és Európa Egyesület által szervezett eseményen Klinghammer István, a bizottság elnöke köszöntő szavai után átadták a Magyar Örökség Díjakat. Kató Béla az erdélyi magyarságért és a református egyházért végzett szolgálatáért kapta az elismerést. Balog Zoltán püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke méltatásában kiemelte, hogy Kató Béla negyvennégy évvel ezelőtt Romániában, a sötét diktatúra idején a magyar lelkipásztor hivatását választotta. Évtizedekig kellett várnia arra, hogy téglából és habarcsból és – ahol szükséges – modern és digitális eszközökkel iskolát, egyetemet, templomot, kastélyt, közösségi tereket építhessen. Úgy fogalmazott: „Kató Béla irányt mutat minden Krisztus-hívő közösségnek, Isten szolgája a mi javunkra”. Az erdélyi püspök életművének forrása az, hogy neve beíratott az Élet könyvébe, Isten tenyerébe. Balog Zoltán kitért arra is, hogy „minden elismerésünk – a Magyar Örökség Díj is – válasz arra az isteni döntésre, hogy ő megáldja azokat, akik országát építik és helytállnak, ha kell, mások helyett is”. Kató Béla 1954. január 31-én született Barátoson, Cófalván, majd Illyefalván volt lelkipásztor. 2000 és 2012 között az Erdélyi Református Egyházkerület főjegyzője, 2013-tól püspöke.
További díjazottak: a Magyar Nemzeti Levéltár; a Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház nemzetszolgálata; a 80 éves balatonszárszói Magyar Élet református konferencia szellemi hagyománya; L. Kecskés András és együttesének művészete; a Magyar Kardvívó Iskola hagyománya; a Kassai Kazinczy Napok.