Az elmúlt időszakban két kiadvánnyal gazdagodott a kézdiszéki könyvpaletta: egyrészt megjelent a Nagy Mózes Főgimnázium emlékkönyve, ugyanakkor kijött a nyomdából a 2023-as Berecki Harangszó. Ez utóbbi az egyetlen olyan periodika, mely minden évben töretlenül napvilágot lát.
Kikerült a nyomdából Kézdivásárhely legrégebbi iskolájának, a kantai Nagy Mózes Főgimnáziumnak az évkönyve. A 232 oldalas kiadvány sok tekintetben hiánypótló jelleggel bír: felidézi a kantai oktatási intézmény alapításának körülményeit, bemutatja a meghatározó tanárokat, ugyanakkor tartalmazza az iskola eddigi összes diákjának és tanárának a nevét is.
A kiadványt szerkesztő Bejan András iskolaigazgató az előszóban úgy fogalmaz: a történelmi emlékezetünk őrizzen meg olyan neveket, akikre hivatkozni büszkeség. „Az iskolatörténet és családjuk története egy közös családfa legyen! Szeressenek adni jóságot, alázatot és tudásvágyat! Egy láncszem legyen mindenki a múlt és jövő között. A fentiek érdekében iskolánk történetéből nagy személyiségű pedagógusokat idézünk fel, akikre emlékezni felemelő. Tesszük ezt azért, mert mindenki addig él, amíg emlékeznek rá és erőt merítnek a küzdelmeikből” – írja az előszóban, melyet 2023. szeptember 11-én jegyzett. A kiadvány Budai Edit, dr. Mocsáry G. Beáta, dr. Rancz Teréz, Nagy-Babos Tamás és Tóth Zsuzsanna segítségével jött össze, borítóját Györgyjakab Boróka tervezte, s az ő munkáját dicséri a műszaki kivitelezés is.
Az emlékkönyv bemutatja az iskolalapító Nagy Mózest, de olvashatunk tanítványáról, a baksafalvi (ma Kézdialmás) P. Kelemen Didákról is. További felvonultatott pedagógusok: Szőllősi Tádé (1746–1753 között volt az iskola tanára, 1750–1752 között igazgatója), Sujánszky György Euszták (1838–1841), Elekes István főesperes, Hassák Vidor, Petrás Incze János, Domokos Pál Péter, Kiss Lázár, Kosztándi Jenő és Katalin, Grecu Stelian és Dobolyi Aladár. Az évkönyv megjelenését a Nemzeti Kulturális Alap, Kovászna Megye Tanácsa, a Kovászna Megyei Művelődési Központ, a Háromszék Vármegye Kiadó, Kézdivásárhely Önkormányzata, a Nagy Mózes Közművelődési Egyesület és a Nagy Mózes Szülőbizottságának Egyesülete támogatta.
A Berecki Harangszót kitartó lelkesedéssel Balogh András nyugalmazott kultúrigazgató szerkeszti, munkáját Ferentzi László ny. iskolaigazgató, Timár Réka, Biszak Tünde, Fejér Laura és Csomós László segítette, az András Levente által tördelt kiadványban szerepelő fotókat Ballonyi Gyula, Csomós László és Kovács Vilmos készítette. Ahogy megszoktuk, a Harangszó betekintést nyújt a község életébe, így képes és írott eseménykrónika van benne, idéz a magyar irodalmi kincsekből, ugyanakkor bemutatja a 25 éves művelődési központ eddigi tevékenységét is. A 180 oldalas kiadványt a Diáktarisznya zárja.