Jégkorong, utánpótlásTöbb mint százhúsz mérkőzést játszottak

2024. február 21., szerda, Sport

Február 17-én és 18-án a Sepsi Aréna melletti fedett műjégpálya adott otthont a Bogyán János Emléktorna kilencedik kiadásának, amelyen hetvenkét csapat több mint százhúsz mérkőzést játszott. A népes eseményt a sepsiszentgyörgyi Királypingvinek Jégkorong Klub és a Székelyföldi Jégkorong Akadémia rendezte az egykori kiváló kapus előtt tisztelegve.

  • Fotó: Facebook / Pingvin Király
    Fotó: Facebook / Pingvin Király

Három korosztályban – U7, U9 és U11 – hetvenkét csapat nevezett az eseményre, így a múlt hétvégén több mint 750 gyermek húzott korcsolyát, ragadott hokibotot és kergette a korongot. A székelyföldi klubok mellett érkeztek Brassóból, Bukarestből és Galacról együttesek. A gyermekek ezúttal is megtapasztalhatták, hogy a jégkorong izgalmas sportág, ráadásul felejthetetlen élményekkel gazdagodtak.

„Nagyon jól sikerült a torna kilencedik kiadása. Rendkívül örülünk annak, hogy a legkisebb korosztályban 13 csapat nevezett, ami azt jelenti, hogy egyre több gyermek kezd hokizni Székelyföldön. Ebben az idényben még egyetlen tornán sem voltak ilyen sokan a hét év alatti korcsoportban” – nyilatkozta Kernászt Huba, a Királypingvinek Jégkorong Klub elnöke, aki köszöni Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, a Via­stein, a Bertis, a Madárlátta Pékség, a Lordok Pékség és a Babi Pékség támogatását, valamint a szülők és a játékvezetők segítségét. (miska)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 495
szavazógép
2024-02-21: Sport - :

Kiválóan teljesítettek az országos bajnokságon (Karate)

A sepsiszentgyörgyi Sport-All Sport Club karateszakosztályának versenyzői részt vettek a román országos shotokan stílusbajnokságon, amelynek február 17-én Râmnicu Vâlcea adott otthont. A megmérettetésen a különböző korosztályokban 871 sportoló tette próbára magát, köztük 31 háromszéki karatés, akik huszonkét érmet szereztek.
2024-02-21: Magazin - :

Szenzáció erős idegzetűeknek, újdonságok a moziban (Mozimánia)

A hó társadalma
Máris egy 2024-es Oscar-jelölést magáénak mondhat az uruguayi fiatalok repülőbalesetét feldolgozó film, amelyet korábban Hollywood is megfilmesített, ám az 1993-as Életben maradtak (Alive) sosem tudott maradandó lenni, mivel a latin-amerikai srácok szerepére olyan színészeket kértek fel, mint Ethan Hawke és Josh Hamilton, akik a történet szempontjából nem voltak hitelesek.