SzékelypetőfalvaA fortyogófürdő felújítását kezdeményezik

2024. február 29., csütörtök, Közélet

Az elmúlt napokban a Zabola községhez tartozó Székelypetőfalva határában található borvizes gyógyfürdőnél tartott terepszemlét Jakab István Barna, a megyei tanács alelnöke, Oláh István megyeitanács-tag és Szigyártó Nimród, a község alpolgármestere. A látottak alapján az elöljárók arra a következtetésre jutottak, hogy a fürdő felújításra szorul.

  • Fotó: Jakab István
    Fotó: Jakab István

A székelypetőfalvi fortyogófürdőt már az 1800-as évektől reumatikus betegségek gyógyítására használták, de csak 1932. július 10-én avatták fel, a kommunizmus idején és a rendszerváltást követő másfél évtized alatt pedig a község akkori vezetői elhanyagolták, majd 2007 nyarán a megyei tanácshoz tartozó Horizont Egyesület közbenjárásával – a Szülőföld Alap által meghirdetett pályázaton nyert hatmillió forintból – a községi önkormányzat és környékbeli vállalkozók segítségével kalákában újjáépítették. Azóta egy felnőtt- és egy gyermekmedence, illetve fafűtéses szauna várja a gyógyulásra és kikapcsolódásra vágyó látogatókat a Székelypetőfalva határában található, nyírfákkal beültetett kis zöld szigetben.

A fürdő folyamatos használatban van, ezért karbantartást és időnként nagyobb javításokat is igényel – tájékoztatott Jakab István Barna megyei alelnök. „Ahhoz, hogy a háromszékiek továbbra is biztonságosan használják ezt a természeti kincset, idén Oláh István megyeitanács-tag kollégámmal és Szigyártó Nimród zabolai alpolgármesterrel a felújítását kezdeményezzük” – mondta az alelnök, aki azt is hozzátette, hogy az elsődleges feladatok közt van a szauna újrazsindelyezése, a kályha kicserélése, új kémény építése és a medencék felújítása, e nemes feladathoz keresik a segítő kezeket és az anyagi forrásokat/szponzorokat.

Szigyártó Nimród alpolgármester szerint nyári szezonban átlagosan heti harminc személy látogatja a fürdőt gyógyulás céljából, de sokan majálisokat vagy hétvégi pikniket tartanak ott. Aki a nyolc-tíz fő befogadására alkalmas szaunát használni akarja, a kulcsot Both László helybeli lakosnál, a zabolai önkormányzat alkalmazottjánál találja meg, telefonszáma a tájékoztató táblára ki van függesztve. A szauna fűtéséhez a fát mindenkinek magának kell biztosítania.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1233
szavazógép
2024-02-29: Közélet - Nagy D. István:

Súlyos vádak a volt iskolaigazgató és könyvelő ellen (Uzon)

Több bűncselekmény gyanújával vizsgálatot indított a megyei rendőrkapitányság gazdasági bűncselekményekért felelős szolgálata januárban az uzoni Tatrangi Sándor Iskolaközpont akkori igazgatója, Szabó Margit, valamint a tanintézet volt könyvelője, Barabás Edit Judit ellen. A vizsgálat a Sepsiszentgyörgyi Bíróság ügyészségének felügyelete alatt zajlik, a vádhatóság által lapunk rendelkezésére bocsátott információk szerint a volt igazgató esetében sikkasztás, okirat-hamisítás, hamis nyilatkozattétel, hamis iratok felhasználása, bizonyítékok megsemmisítése kapcsán folyik az eljárás, míg a könyvelőt sikkasztással gyanúsítják, melyet az intézményvezetővel közösen követtek el. A vádhatóság szerint a vizsgálat jelenlegi szakaszában a becsült kár, amelyet a két elkövető okozott, 214 ezer lej körüli.
2024-02-29: Máról holnapra - Demeter J. Ildikó:

Kinek az érdeke?

Amikor a politikusok az emberek érdekei­re hivatkoznak, akkor résen kell lenni, mert ez errefelé azt jelenti, hogy az emberek rosszabbul járnak. A kommunizmusban a „sokoldalúan fejlett szocialista társadalom” ragyogó megvalósításai az élelem, villany, benzin és szabadság hiányában mutatkoztak meg, most pedig a politikai-gazdasági stabilitást és a szélsőségesség veszélyét hintik porként a szemünkbe azok, akiknek az ország jelenlegi állapotát köszönhetjük.