Harmincötödik alkalommal nyílt meg tegnap délben a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállítótermében háromszéki és brassói képzőművészek Forradalom és innováció című, március idusát köszöntő ünnepi tárlata. A nagy számban megjelent alkotókat és a művészetkedvelő közönséget házigazdaként dr. Dimény Attila főmuzeológus köszöntötte.
Az idei kiállításon harminckilenc háromszéki és brassói képzőművész ötvenhárom alkotása került közszemlére. A kiállítók: Albert Levente, Balázs István, Nicu Barb, B. Hajdú Enikő, Hervai Katalin, Koszta Ervin, Éltes Barna, Miklóssy Mária, Simó Enikő, Petrovits István, Péter Alpár, Vargha Mihály és Vetró-Bodoni Barnabás Sepsiszentgyörgyről, Albert Zoltán, Ábrahám Imola, Ábrahám Jakab, Csutak Levente, Bartha Árpád, Bartha Bíborka, Ferencz Ágnes, Jakabos-Olsefszky Imola, Magdó István, Mattis-Teutsch Waldemar, Tomos Tünde és Vetró-Bodoni Sebestyén András Brassóból, Deák M. Ria és Deák Barna Kovásznáról, Ilés-Muszka Rudolf a magyarországi Veresegyházáról, Székely Géza Csernátonból, Csillag Mónika, Dezső Beáta Katalin, Fábián Kinga, Gábor Balázs, Sárosi Csaba, Sárosi Mátyás Zsolt, Vetró András, Nagy Lajos, Vajna László Károly és néhai Vetró-Bodoni Zsuzsa Kézdivásárhelyről.
Dimény Attila azt hangsúlyozta ki, hogy az idei tárlat, akárcsak az utóbbi évek ünnepi kiállításai, közös munka eredménye, idén Lénárt Tamás művészettörténész, Dimény Erika, a múzeum munkatársa, Sárosi Csaba és Vetró András képzőművész, a Cantus kamarakórus, Józsa Irén és Nagy-Babos Tamás magyartanár járult hozzá a 35. tárlat megszervezéséhez. A naprakész katalógus Vargha Mihály, a Székely Nemzeti Múzeum igazgatója támogatásával készült el. A katalógus elkészítésében fontos szerepe volt Sárosi Mátyás Zsoltnak és Szabó Krisztának.
Az ünnepi tárlatot Lénárt Tamás nyitotta meg. „Önvédelmi harcokat vívunk ma is, főként embernek való megmaradásunkért. Ugyanúgy szükségünk van olyan szellemi tüzérekre, akik utat törnek a legsűrűbb viaskodások sorfalai között, és képesek örökkön megújulni, mert tiszta és igazi, emberi érzelmeket követnek. A szabadságharc emlékezete lelkesítő és mozgosító erő, ugyanakkor folytonos önreflexióra és fejlődésre késztet. Köszönet az alkotóknak, hogy 35 éve kifogyhatatlan kreativitással kötik össze jelen korunkkal a forradalom értékeit és vonultatják fel a múzeum kiállítótermében” – mondotta többek között a művészettörténész.
A tárlatmegnyitón közreműködött Józsa Irén ny. magyartanár és Nagy-Babos Tamás, a Nagy Mózes Főgimnázium magyartanára – akik immár 35 éve emelik szavalatukkal a rendezvény színvonalát –, valamint a Fórika Balázs zenetanár, kántor által vezényelt Cantus kamarakórus.
A kiállítást április 4-éig lehet megtekinteni.