Közeledünk az OECD-hez

2024. március 14., csütörtök, Belföld

Ha a romániai reformok jelenlegi üteme nem lankad, az ország legkésőbb 2026 első fél évében az OECD tagjává válhat – jelentette ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) főtitkára.

  • Mathias Cormann OECD-főtitkár és Klaus Iohannis államfő. Fotó: presidency.ro
    Mathias Cormann OECD-főtitkár és Klaus Iohannis államfő. Fotó: presidency.ro

Mathias Cormann tegnap Bukarestben Klaus Iohannis államfővel találkozott, és az elnöki hivatal beszámolója szerint gratulált Romániának az OECD-tagság felé vezető úton eddig elért eredményekhez, megemlítve, hogy Románia a legaktívabb tagjelölt országok közé tartozik. Iohannis üdvözölte, hogy a nemzetközi szervezet bemutatta a román gazdaság helyzetét értékelő második jelentését, és nagyra értékelte „az OECD elemzésének jelentős hozzájárulását Románia fenntartható gazdasági növekedési céljainak eléréshez”.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1248
szavazógép
2024-03-14: Belföld - :

Nyugdíjba menekülnek az ügyészek

Történelmi mélyponton van az ügyészi álláshelyek betöltöttségi aránya: tavaly 165 ügyész vonult nyugdíjba az igazságszolgáltatásban dolgozók bérével és nyugdíjával kapcsolatos bizonytalanságok miatt, és most az állások alig 69 százaléka van betöltve – jelentette ki tegnap Alex Florenţa főügyész.
2024-03-14: Világfigyelő - :

Szijjártó Péter: Európa „háborús pszichózisban” szenved

Ma a nemzetközi politikában a valóság és az ideologikus megközelítés rendkívül messze áll egymástól, ezt jól példázzák az európai és a kínai gazdaság szétválasztását célzó, teljességgel irreális szándékok is – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Martonvásáron.