Első alkalommal, de hagyományindító szándékkal tartott tavaszváró családi ünnepet a kézdiszentléleki Perkőn a kézdivásárhelyi Waldorf-közösség. A jó hangulatú eseményen különböző tevékenységekre, játékokra és piknikezésre került sor.
A céhes városban épp csak a szárnyait bontogatja a Waldorf típusú oktatási rendszer, ugyan óvoda pár éve működik a Bóbita Óvodában, de az elemi oktatás csak tavaly kezdődött a Csiha Kálmán Református Kollégiumban, ahol gyakorlatilag szülői kezdeményezésre indulhatott előkészítő osztály. Ez a közösség azonban igen aktív, különböző előadásokat szerveznek, a meghívásukra került többek között a Waldorf-oktatás magyarországi meghonosítója, Kulcsár Gábor pedagógus is Kézdivásárhelyre, szombaton pedig közösségi napot, tavaszváró ünnepet szerveztek a Kézdiszentlélek fölé magasodó Perkő nyergében, amelyen gyerekek, szülők és pedagógusok egyaránt részt vettek.
A nap sétával indult, a gyerekek felfedezhették a természetet, majd olyan ügyességi játékokban vettek részt, melyek az élet csíráját biztosító magok köré csoportosultak. A legkisebbeket bevonták a fagyűjtésbe is, a résztvevők szalonnát sütöttek, kukoricát pattogtattak, majd a piknikezés játékos délutánnal zárult. Magbörzét is tartottak: a résztvevők egymás között csereberélhették az otthonról hozott magvakat. A rendezvény elérte a célját, hiszen a gyerekek az ilyen események révén tudnak kapcsolatot találni a való világgal, így lesz több érzékszervi tapasztalatuk, amikor a világot illatokon, szagokon keresztül, tapintás, hallás, látás révén megismerik, és mindeközben kizökkennek az egyre nyomasztóbban rájuk nehezedő digitális világból.
A rendezvényen úgymond kívülállók is részt vettek, akik kíváncsiak a Waldorf-oktatásra, hiszen a tavaszünnep egyben iskolába hívogató program is volt, az ősszel induló újabb előkészítős osztályt népszerűsítették.