Díjátadó gála Zabolán

2024. március 25., hétfő, Közélet

Gálaműsor keretében díjazták azokat a háromszéki fiatalokat, akik elnyerték a 2023. évi Edinburgh Hercege Nemzetközi Díj (The Duke of Edinburgh’s International Award – DOFE) ezüst és bronz fokozatát.

  • A fiatalok mentorait is kitüntették. Fotó: Demeter Attila
    A fiatalok mentorait is kitüntették. Fotó: Demeter Attila

A nagyszabású díj­átadó ünnepségre a zabolai Mikes-kastély rendezvénytermében került sor, ahol szülők, barátok, mentorok jelenlétében huszonhárom háromszéki – sepsiszentgyörgyi, kézdivásárhelyi és kovásznai – fiatalnak adtak át elismerő okleveleket az Edinburgh Hercege Nemzetközi Díj személyiségfejlesztő programban elért eredményeikért. A jelenlevőket Gregor Roy Chowdhury-Mikes, a program egyik háromszéki fővédnöke és egyben a díjátadó gála házigazdája köszöntötte. Mihaela Mariș, a DOFE országos koordinátora méltatta a háromszékiek tevékenységét, majd elismerő oklevelet adott át Furus Leventének, a sepsiszentgyörgyi Turulmadár Iroda vezetőjének, aki röviden szólt a programhoz kapcsolódó tapasztalatairól, hangsúlyozva, hogy az ő munkájuk akkor látszik, ha nem végzik el.

Az Edinburgh Hercege Nemzetközi Díjat 1956-ban Nagy-Britanniában indította Fülöp, Edinburgh hercege, II. Erzsébet királynő férje, közösen Kurt Hahn német oktatóval és John Hunt lorddal, az első sikeres Everest-expedíció vezetőjével, és ma már a világ 140 országában évente több tízezer fiatal vesz részt a nemzetközi ifjúságfejlesztő és tehetséggondozó programban. A háromszéki fiatalok 2015-től kapcsolódtak be az anyaszervezet, valamint a sepsiszentgyörgyi Turulmadár Ifjúsági Iroda önkéntes mentorainak, oktatóinak, munkatársainak köszönhetően.

A program alternatív képzést biztosít 14 és 24 év közötti fiataloknak, célja az iskolán kívüli, életre való nevelés. A képzés során a jelentkezők heti rendszerességgel, hónapokon át szellemi, fizikai és önkéntes tevékenységeket végeznek, amit egy maguk által megtervezett határokat feszegető túrával zárnak, DOFE-mentorok felügyelete alatt.

A fiatalok sorra bemutatták embert próbáló kalandjaikat a Fogarasi-havasokban, illetve a Moldoveanu-csúcson, a Csukás-hegységben, a Gyimesben, az Egyeskőn és a Nagy-Hagymáson készült rövid videókon, meséltek a program idején szerzett élményeikről, hogy mit jelentett számukra részt venni több hónapon át benne.

A teljesítmények alapján a programban részt vevők két csoportja ezüst, egy csoportja pedig bronz fokozatot ért el. Az ezüsttel kitüntetett első csoport: Molnár Andrea, Beck Renáta, Molnár Fanni, Bálint Panka, Lőrincz Zente Örs, Kovács Boglárka és Kurucz Botond Csanád; a második ezüstcsoport: Pildner Ádám, Balázs Ákos, Bereczki Balázs, Szente Tímea Eszter, Pakucs-Damokos Karolina, Benedek Attila, Pénzes Botond Mátyás és Szabó Krisztina Vanesza; bronz: Nagy Ágota, Imreh Andrea, Nagy Anita Szabrina, Benedek Hanna Boglárka, Burián Dávid Krisztián, Demeter Ákos, Gecse Roland, Lengyel Lia Karolina.

A gála svédasztalos állófogadással ért véget, közreműködött Barabás Lajos sanzonénekes.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt kíván-e venni a december elsejei parlamenti választásokon?









eredmények
szavazatok száma 1542
szavazógép
2024-03-25: Közélet - :

Tavaszi vásár Baróton

Jó időben, jó hangulatban tartottak tavaszi vásárt szombaton Baróton, melynek helyszíne ezúttal a városközpont volt, annak is a római katolikus templom felőli része.
2024-03-25: Közélet - :

A magyar jövő az édesanyákon múlik

Ismét Barót vendége volt Sepsiszéki Nagy Balázs néprajzkutató, aki nejével, Nagy Erikával együtt a Tortoma Önképzőkör múlt heti, március 19-i előadásán nagy hittel megélt életükről, úz-völgyi mindennapjaikról beszélt, és azt is elmesélte, miként változott meg életük azután, hogy 2014-ben baleset, egy villámcsapás érte.