Magyar összefogás Háromszéken

2024. március 26., kedd, Közélet

Az országos megállapodás után Háromszéken is kezet ráztak a három magyar párt képviselői, és együttműködést ígérnek a júniusi európai parlamenti választásokon. Ezt Tamás Sándor, az RMDSZ háromszéki területi szervezetének elnöke, Kolcza István, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) háromszéki elnöke és Kulcsár-Terza József, a Magyar Polgári Erő (MPE) megbízott elnöke jelentette be tegnap közös sajtótájékoztatón.

  • Kolcza István, Tamás Sándor és Kulcsár-Terza József. A szerző felvétele
    Kolcza István, Tamás Sándor és Kulcsár-Terza József. A szerző felvétele

Nemzeti ügyekben összefogás – ezt jelölte meg mottóként Tamás Sándor, aki felidézte, hogy itt, Háromszéken ez eddig is így történt fontos nemzeti ügyekben. Ez nemcsak erkölcsi kötelességük, hanem lelki, becsületbeli ügyük is – mondotta. „Ez az összefogás szükséges, de nem elégséges a győzelemhez, minden felmérés jelentős, kétharmados román részvételt jelez, így a magyaroknak is legalább akkora arányban el kell menniük, hogy képviselőink bejuthassanak az EP-be” – hangsúlyozta az RMDSZ háromszéki elnöke. „Az AUR-t és a magyar közönyt kell legyőznünk. Dan Tanasă biztosan ott lesz az Európai Parlamentben, és ha az erdélyi magyarság képviselője nem jut be, és az AUR képzeli el a jövőnket, az a biztos vesztünket jelenti” – fejtette ki Tamás Sándor, kiemelve: most az összefogás ideje van, az a tét, hogy legyen erőnk és hangunk Romániában és Brüsszelben. „Aki június 9-én az RMDSZ-re szavaz, az a magyar összefogásra szavaz”  – mondotta.

A Magyar Polgári Erőt képviselő Kulcsár-Terza József is úgy vélte, félre kell tenni a nézetkülönbségeket, és együtt kell működniük a sikeres EP-választási szereplés érdekében, mert egyetlen román párt sem fogja a mi ügyeinket képviselni.

Kolcza István elmondta, az országos megállapodásnak köszönhetően jelöltjük, Szilágyi Zsolt megkapta a közös EP-lista negyedik helyét, céljuk, hogy bejuttassák őt a brüsszeli parlamentbe. Ezt nem tartják lehetetlennek, és azt sem, hogy az őszi választásokon, szintén közös listán, legalább három-négy képviselőt juttassanak a román parla­mentbe.

A júniusi önkormányzati választásokon a három szervezet külön indul ott, ahol nem veszélyezteti a verseny a magyar jelölt megválasztását. A megállapodás értelmében már biztos nem lesz EMSZ-es vagy MPE-s jelölt Zágonban, Kovásznán, Kökösben,

A választásokon való induláshoz szükséges aláírásokat április 3-áig kell összegyűjteniük, ezt meg is kezdték: az EP-lista támogatására Háromszék 30 500 kézjegy összesítését vállalta, és az ígéret szerint erejéhez mérten a két kisebb párt is hozzájárul a sikerhez.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt kíván-e venni a december elsejei parlamenti választásokon?









eredmények
szavazatok száma 1546
szavazógép
2024-03-26: Belföld - :

Hétvégi boltzár

Nem szabhatja meg az állam az embereknek, hogy mikor mehetnek vásárolni – vélekedett tegnap a hétvégi boltzárról a mezőgazdasági miniszter.
2024-03-26: Közélet - Nagy D. István:

Ismét megpróbálják kikezdeni (Kulcsár-Terza József)

A nemzeti ügyek képviseletében tett lépései miatt „foganatosított” megfélemlítési akciók egyikének tekinti Kulcsár-Terza József, az RMDSZ parlamenti képviselője, hogy egy magánszemély feljelentette őt az Országos Feddhetetlenségi Ügynökségnél (ANI) a vagyona ellenőrzését kérve. Az újabban az általa alapított Magyar Polgári Erő ügyvivő elnökeként is tevékenykedő politikus szerint a mostani támadás egyik célja, hogy megakadályozzák indulását egy újabb parlamenti mandátumért, és ezáltal megfosszák attól a lehetőségtől, hogy a törvényhozásban napirenden tartsa a székely önrendelkezés ügyét.