A húsvéti készülődés egyik kihagyhatatlan fejezete a tojásírás, tojásfestés. A tojás az örök élet jelképe, arra minta alakjában különböző üzeneteket „írtak”: karcoltak, véstek vagy ténylegesen, írókával, kesicével, forró viasszal, amit a festés után forró rongydarabbal olvasztottak le a tojásról. Húsvéti írott tojásokat bemutató oldalunkat Olvasóink segítségével szerkesztettük. Felhívásunkra több küldemény érkezett, ezekből válogattunk. Köszönjük a hozzájárulást! Fogadják szeretettel! Áldott húsvétot!
A sepsiszentgyörgyi Miklós Jácinta írja, hogy az ünnepre való ráhangolódásként, de kikapcsolódásként is évek óta írják a családtagokkal a tojásokat. Kedvencük a libatojás, mert nagyobb, mint a tyúktojás, bár a nagyobb felület néha megvicceli a tojásírót, mert nehezebb beosztani, bár ezen inkább derültek, mint bosszankodtak.
A sepsiszentgyörgyi Miklós Katalin jelzi, hogy a többszínű tyúktojásokat az elmúlt években „mentette meg” a locsolóitól, a kisebb, világos héjú lilitojásokat és a libatojást most frissiben írta meg.
A sepsiszentgyörgyi születésű, Brassóban élő Kovács Attila Gellért jelzi, hogy már gyerekkora óta érdekelte a tojásírás művészete, ami mostanság szenvedéllyé vált. Korábban már jelentek meg munkái a Kakas Zoltán által szerkesztett Háromszéki írott tojások című könyvben is. Több fényképet küldött munkáiról: többszínű írott libatojásokról, csángó mintájú tyúk- és kacsatojásokról, metszett libatojásokról, erdélyi mintázattal ékes zöld-fekete libatojásokról, ezek közt a két legkülönlegesebb a faragott életfával díszített emutojás és a faragott strucctojás.
Meregya Emőke óvónő lányával, a szintén óvónőnek készülő Meregya Nórával a Guzsalyas Alapítvány tavalyi tojásíró éjszakáján jó hangulatban készítette az írott tojásokat.