Hozzávalók: 2 kg krumpli, 10 dkg füstölt szalonna vagy házi sonka, 6–8 karika házi füstölt kolbász, 4 db virsli, 5–10 dkg előfőzött rizs, 1 közepes fej hagyma, 1 db fehér paprika, 1 db hegyes erős paprika, 2 db paradicsom, 5–6 db zellerlevél, pirospaprika, só, piros arany, zsír, olaj.
Elkészítése. A krumplit meghámozzuk, cikkekre vágjuk. A paradicsomról lehúzzuk a héját. Kevés olajon üvegesre pároljuk a hagymát, picit megsózzuk, beledaraboljuk a paradicsomot, beletesszük a csíkokra vágott sonkát és belevágjuk a fehér paprikát. Kevés csípős paprikát is tehetünk bele, majd megszórjuk pirospaprikával. Ezután beletesszük a krumplit, piros arannyal ízesítjük az ételt. „Megbolondítjuk” a karikára vágott házi füstölt kolbásszal, majd beleöntjük a rizst.
Egy kis vizet öntsünk alá. Egy csokor zellerlevelet beledobunk, fedővel letakarjuk és közepes lángon főzzük. Amikor a krumpli megpuhult, rátesszük a virslit, és visszafedjük pár percre, amíg az is megfő.
Savanyúságként melléje kovászos uborkát, vegyes vágottat adunk.
Tipp: amikor a pirospaprikát rászórjuk a hagymára, vegyük lennebb a lángot, mert megkeseredik a paprika.
Elkészítési idő: 30 perc
Mennyiség: 4 személy
Megjelent a 100 dabasi recept – több mint 100 dabasi háziasszony című kötetben. Tortoma Kiadó. A kötet megrendelhető a www.tortoma.ro oldalon, megvásárolható könyvesboltokban és a Háromszék lapárudáiban.