Városnapi kalandozás gyermekekkel

2024. április 26., péntek, Közélet

Kötélverés és bútorfestés, mondókázó és játékos zenei barangolás, családos piknik és kincskeresés, hangszersimogató és papírsárkány-készítés – csak néhány foglalkozás az idei városnapok gyermekeket célzó programjaiból, hiszen a fesztiválhétvégén valósággal tobzódni lehet majd a jobbnál jobb ajánlatokban.

  • Fotó: Facebook / Szent György Napok
    Fotó: Facebook / Szent György Napok

És bizony érdemes lesz előretervezni, hogy mikor hová mennénk a család apraja-nagyjával, idén ugyanis két fő helyszínen üzemel majd a Szent György-napi gyermekváros, az Erzsébet parkban (pénteken 12 és 18, szombaton és vasárnap 10 és 18 óra között), valamint a felújításon átesett múzeumkertben (péntek 12 és 17, szombaton és vasárnap 11 és 17 óra között) egyaránt programokkal készülnek. Összesen tizenhárom szervezet kínál majd korosztályokra bontva számtalan érdekes tennivalót, karonülőktől a 14 évesekig mindenkinek.

Az Erzsébet parkban főként szabadtéri, nagyobb teret igénylő játékokkal, tevékenységekkel várják a látogatókat, az igen kedveltté vált Bugri népi fajátékok mellett a cserkészek, a Máltai Szeretetszolgálat és a Gyulafehérvári Caritas is. Érdemes lesz minél több játékban részt venni, hiszen azok során pontokat gyűjthetnek a gyermekek, melyeket a hegyimentők által kihúzott drótkötélypályánál lehet beváltani egy lecsúszásra, de akár arcfestés is kérhető 5 pontért cserébe.

A múzeumkertben három jurtában zajlanak majd a különböző gyermekfoglalkozások és a felújított amfiteátrumot is bevonták a helyszínek közé. Mesés, zenés tevékenységek mellett kézműves-, illetve kétnyelvű interaktív foglalkozások is lesznek, a könyvtár munkatársai jóvoltából román és magyar nyelvű meseolvasásba lehet majd bekapcsolódni, de a gyermektáncház, játékos zenei barangolások, kincskeresés, hangszerbemutató, önismereti játékok és kollázsműhely is működik majd a Székely Nemzeti Múzeum szomszédságában. Mások mellett a Guzsalyas Alapítvány és a Művészeti Népiskola munkatársai, a Kőszínház független társulás, az Erdélyi Művészeti Központ és FöldSzint nyitott műhely, a Folker Együttes és Benkő Éva, illetve múzeumpedagógusok is várják három napon át a kíváncsi gyermeksereget.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2024-04-26: Belföld - :

Összeférhetetlen polgármester

Vádat emelt tegnap Bukarest 1. kerületének ügyészsége Clotilde Armand kerületi polgármester ellen. Az ügyészek szerint az elöljáró hivatalával visszaélve jogtalan előnyre tett szert.
2024-04-26: Közélet - Váry O. Péter:

A város és ünnepe az éterben

A korszerű távközlési eszközök bárki számára hozzáférhetőséget biztosító, tömeges elterjedésével a rádióamatőrizmus háttérbe szorult – holott ez az egyetlen szolgálat, amely stabil hírközlést biztosít bármilyen helyzetben, vész vagy katasztrófa esetén is. Sepsiszentgyörgyön, a Puskás Tivadar Szakközépiskola égisze alatt működik a Puskás Tivadar Rádióklub, mely különleges bemutatóval lesz jelen a Szent György Napokon.