Hírsaláta

2024. május 10., péntek, Belföld

ELNÖKVÁLASZTÁS  SZEPTEMBERBEN. Nem beszélt senkivel az államelnök-választás időpontjának megváltoztatásáról, és nem is tervezi ezt, mert a kormánykoalíciónak van egy nagyon világos politikai döntése, amely szerint szeptember 15-én és 29-én szervezik meg az elnökválasztást – jelentette ki Marcel Ciolacu kormányfő, a Szociáldemokrata Párt elnöke szerdán Buzăuban.

  • Marcel Ciolacu buzăui hívei között. Fotó: Facebook / Marcel Ciolacu
    Marcel Ciolacu buzăui hívei között. Fotó: Facebook / Marcel Ciolacu

Hozzátette: még nem születtek meg a hivatalos dokumentumok, mert más választások lesznek előbb, de az időpontot semmiképp sem fogják egy párt vagy egy személy választási eredményeitől függően módosítani, legfeljebb a jelölteket illetően lehet változás. Arra a felvetésre, hogy esetleg túl késő lesz már június 9-e után bejelenteni az államfőjelölt személyét, Marcel Ciolacu azt válaszolta, hogy nem készült erről az aspektusról elemzés. (Agerpres)

A HEGYI UTAK MÉG JÁRHATATLANOK. A gyenge tél és a szokásosnál melegebb tavasz hatására az idén korábban meg akarták nyitni az ország legmagasabban áthaladó útjait a szokásosnál, de még mindkettőre várni kell: a Transzfogarasin (amely általában július-augusztusban járható teljes hosszában) négy méter magas, főleg lavinák által odahordott, összeverődött, megfagyott hóval küzdenek az utászok, a Páreng-hegységen szintén 2000 méter fölött átvezető Transzalpinán pedig szikladarabok potyogtak az útra; ott az elmúlt hétvégén is havazott, és nem tudni, mikor válik biztonságossá a közlekedés. (G4Media)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2024-05-10: Belföld - :

Románia példát mutat

Közép- és Kelet-Európa-szerte Románia számos területen példát mutat, a NATO keleti szárnyának védelmétől kezdve a demokrácia, az emberi jogok és a jogállamiság megerősítéséig – mondta Klaus Iohannis államfő szerda este Washingtonban, miután átvette a Distinguished International Leadership kitüntetést.
2024-05-10: Belföld - :

Ne verjék át a vevőket

Hadat üzent a kormány azoknak a gyártóknak és kereskedőknek, akik a termék súlyát csökkentették, miközben az ára ugyanaz maradt.