Teke, utánpótlásOrszágos harmadik a KSE ificsapata

2024. május 16., csütörtök, Sport

A Kézdivásárhelyi SE tekeszakosztályának utánpótláscsapata bronzéremmel zárta az elmúlt hét végén megtartott ifjúsági teke országos bajnokság döntőjét, amit a Szeben megyei Szelistyén (Săliște) tartottak meg. A céhes városi tekések mindössze 11 fával maradtak le az arany-, és alig 8 fával az ezüstéremről.

  • Az országos bajnokságon harmadik helyezett kézdivásárhelyi csapat. Fotó: Vardo Oliver-Robert
    Az országos bajnokságon harmadik helyezett kézdivásárhelyi csapat. Fotó: Vardo Oliver-Robert

Az ország négy legjobb csapatának részvételével tartották meg az elmúlt hét végén az ifjúsági teke országos bajnokság döntőjét, amelyen két nap alatt közel 12 órát töltöttek a pályán a kézdivásárhelyi, kolozsvári, petrilai és marosvásárhelyi sportolók. A végig kiélezett, az utolsó percig élvezetes csatát 6190 döntött fával a Kolozsvári CFR csapata nyerte meg, második lett az Inter Petrila (6187 fa), harmadik helyen 6179 ütött fával a Kézdivásárhelyi SE, míg a negyedik helyen a Marosvásárhelyi VSK végzett (6022 fa). A céhes városiak játékosa, Lukács Attila a tornán elért 615 ütött fával megdöntötte a szelistyei pálya csúcsát (595 fa).

A hétvégén Kolozsváron egy válogatóra is sor került, így a KSE három tehetséges tekése – U18 korosztályban Mihály Stefánia és Várdó Kristóf, U23-ban pedig Lukács Attila – bekerült a román válogatottba, s így ők is képviselik Kézdivásárhelyt, Háromszéket és az országot a mától a szlovákiai Breznóban zajló világbajnokságon. (t)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 490
szavazógép
2024-05-16: Sport - Tibodi Ferenc:

Egy bronzérem a háromszéki ­pingpongozóknak (Asztalitenisz)

A kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK pingpongozója, a sepsiszentgyörgyi Farkas Yvett az Aradi VSK-nak versenyezve csapatban bronzérmet szerzett az elmúlt hét folyamán lezajlott U19-es egyéni és csapat asztalitenisz országos bajnokságon. A fővárosi Romsilva Sportteremben megtartott eseményen három Kovászna megyei klub színeiben összesen kilenc sportolónk állt asztalhoz.
2024-05-16: Belföld - :

Simion: „förtelmes, soviniszta teremtmény” az RMDSZ

Politikai ellenségnek, „förtelmes, soviniszta teremtménynek” nevezte az RMDSZ-t George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség elnöke egy, a Szatmár megyei erdődi várban tartott hétvégi kampányrendezvényen – számolt be a G4Media. A Szatmár megyei RMDSZ ügyvezető elnöke elítélte a szélsőséges alakulat vezetőjének nyilatkozatát, álláspontja szerint az elhangzottak miatt az illetékes hatóságoknak szankciókat kell foganatosítaniuk.