A sepsiszentgyörgyi egykori Bodok Szálloda épülete kapcsán az elmúlt időszakban elhangzott elmarasztaló nyilatkozatokra, véleményekre reagált pénteken Kolcza István, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) megyei szervezetének elnöke. Az önkormányzati képviselő, az EMSZ megyeszékhelyi polgármesterjelöltje egyebek mellett azt tartotta fontosnak tisztázni, hogy az ingatlan nem csak veszteséget termelt a városnak, illetve minden idevágó önkormányzati döntés nyilvános volt.
Mint arról lapunkban beszámoltunk, Erőss Bulcsú, a Magyar Polgári Erő sepsiszentgyörgyi polgármesterjelöltje sajtótájékoztatón nemrég bukásnak minősítette és felrótta a városvezetésnek a Bodok Szálló ügyét. Kolcza István rámutatott: önkormányzati képviselőként részt vett minden olyan döntésben, melyet a városvezetés a Bodok Szállodával kapcsolatban a két mandátum alatt meghozott. Szerinte helytálló, amit Erőss Bulcsú megfogalmazott, azaz hogy 1,3 millió eurót kell biztosítani közpénzből az egykori szálloda épületének a bontására, de ezzel párhuzamosan nem szabad megfeledkezni egy nagyon fontos tényről. A városi képviselő-testület idén február 24-én elfogadta a Lázár János magyar építési és közlekedési miniszter, valamint Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere által aláírt megállapodást, melynek értelmében Magyarország kormánya 13 millió eurós támogatást biztosít a volt szállodaépület helyére tervezett kulturális központ létrehozására. A bontás költsége soknak tűnhet, de nem elhanyagolható, hogy közben mekkora támogatást sikerült szerezni a tervezett beruházásra – emelte ki.
Az elnök arra is kitért, hogy a sepsiszentgyörgyi önkormányzat már több lépést tett az ingatlan, illetve a terület új rendeltetése érdekében: elkészítették és elfogadták az övezeti rendezési tervet, összeállították és jóváhagyták a bontási iratcsomót, illetve megszületett a támogatási megállapodás. Ezek mind időigényes folyamatok, és minden idevágó információt a közvélemény tudomására hoztak, semmit nem titkoltak a város lakói elől, ideértve a kiadásokat is – fogalmazott.
Kolcza István továbbá kitért arra is, hogy az önkormányzat számára nem csak kiadásokkal járt az ingatlan, ugyanis a tetején elhelyezett telekommunikációs antennák – a mobilszolgáltatók eszközei – után fizetett bérleti díjból közel 600 ezer lej bevétele származott a városnak, illetve a volt szállodaépület előtti téren 120 parkolóhelyet hoztak létre, amelyek használatáért fizetni kell, és ezen összegek egy része szintén a városkasszába folyik be. Emellett a bontásból származó, felhasználható építőanyag ellenértéke szintén a városkasszába kerül – tette hozzá Kolcza István.
Újságírói kérdésre válaszolva megerősítette: az EMSZ meglátása szerint a romos szállodaépületnek nincs többé keresnivalója a városközpontban, és támogatják a majdani kultúrközpont létrehozását.