Ifjú művészek tárlata Kézdivásárhelyen

2024. május 23., csütörtök, Közélet

Közeleg az idei tanévzáró, így a Nagy Mózes Főgimnázium rajz tagozatos diákjainak tárlata is megnyílt az Incze László Céhtörténeti Múzeumban: mintegy száz festményre, grafikára és szobrászati jellegű műalkotásra lehet rácsodálkozni.

  • A kiállított munkákat Ferencz Éva méltatta. A szerző felvétele
    A kiállított munkákat Ferencz Éva méltatta. A szerző felvétele

Néhai Kosztándi Jenő és Katalin vélhetően mindig mosolyogva tekint le a céhes városra, amikor az Incze László nevét viselő múzeumban összehívják a műkedvelő közönséget a Nagy Mózes Főgimnázium ifjú művészpalántáinak kiállítására, és a kantai rajz tagozatot útjára indító művész házaspár elégedetten nyugtázhatja: továbbra is jó kezekben van az alkotni vágyó és tudni akaró ifjúság, immár 52 éve töretlen a folyamat a patinás iskolában.

Az idei tárlatmegnyitót is nagy érdeklődés övezte, zsúfolásig megtelt a kulturális intézmény kiállítóterme, a diákok mellett a vezető pedagógusok, szülők, barátok voltak kíváncsiak a kantások „termésére”. Az idei tárlatot Lénárt Tamás művészettörténész nyitotta meg, aki felidézte, hogy az a négy év, melyet rajzosztályosként eltöltött Vetró András osztályfőnök istápolásával az iskolában, kikövezte számára az utat.

A főgimnázium részéről Nagy Judit aligazgató szólt a jelenlévőkhöz: „A kis művészek a festészet, grafika és szobrászat eszközeivel mutatják be egyéni látásmódjukat, érzéseiket, gondolataikat, melyeket az alkotás folyamatában megéltek. Szívjuk hát magunkba a szépet, a színeket, a formákat, nézzük és lássuk kis művészeink munkájában a tündérit, azt az ecsetvonást, mellyel elmondják: ilyen vagyok én, így látom a világot.”

A közszemlére helyezett munkákat Ferencz Éva tanárnő méltatta, kifejtette, látszik a munkákon az alkotói és a pedagógusi igényesség egyaránt, „szorgalmas tanévről tesznek tanúbizonyságot” a műalkotások.

A méltatást követően a végzős rajz tagozatosok Tamás Annamária magyartanár által összeállított műsort adtak elő, az utolsó csengettyűszót várók részéről pedig Bejan Hanna nyolcadikos diák mondott búcsúbeszédet.

A színvonalas kiállítás június 9-ig tekinthető meg a múzeum kiállítótermében.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1237
szavazógép
2024-05-23: Közélet - Fekete Réka:

Utoljára szól az iskolacsengő több mint másfél ezer diáknak (Ballagás Háromszéken)

Az idei érettségizők az utolsó nemzedék, amely nem járt előkészítő osztályba, és ők az egyetlenek, akiket már kilencedikesként érintett a koronavírus-járvány, esetükben jóformán ki sem alakultak az új közösségek, máris a távoktatás vette át az iskolai együttlét helyét. Pénteken a kézdivásárhelyi Gábor Áron Szakközépiskola nyitja a kicsengetési ünnepségsorozatot, a következő három hétvégén szerre búcsúznak még tizenhat háromszéki iskola közép- és szakiskolás  végzősei.
2024-05-23: Közélet - Demeter Virág Katalin:

Petőfi köztünk él

„Petőfi él! Lánglelke fenviraszt. / Vénség, halál sohasem érik azt. / Lázas szivével, ifjan, szabadon / Él és fog élni, édes magyarom. / Lesz trónok és országok pusztulása; / De az ő sírja még se lesz megásva!” – hangzott el tegnap délután a sepsiszentgyörgyi Lábas Házban, ahol a Nemzetstratégiai Kutatóintézet és a Székely Nemzeti Múzeum közös szervezésében Magyar vagyok – Petőfi 200 címmel nyílt képzőművészeti kiállítás. A Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója előtt tisztelgő tárlat hetven kortárs magyar művész – köztök háromszékiek is –  alkotásai révén tárja a látogatók elé nagy költőnk életpályájának, költészetének üzenetét.