A hazai oktatási rendszerben csupán az utóbbi években kapott nagyobb hangsúlyt a bölcsődei nevelés, ezért is észlelhető hiány a szakemberképzésben. Ezt pótolta némileg a hét végén Sepsiszentgyörgyön tartott szakmai találkozó, amelyen a házigazda háromszékiek mellett Hargita, Maros és Szeben megyei bölcsődepedagógusok, intézményvezetők, tanfelügyelők osztották meg tapasztalataikat.
Sepsiszentgyörgy kiváltságos helyzetben van, mert a 2023-ban az önkormányzat intézményévé vált Sepsiszentgyörgyi Bölcsőde egységeiben dolgozók mind pedagógus végzettségűek, közülük többen a kisdedóvó szakmában kívánják elnyerni a címzetes, azaz végleges állást – mondta lapunk megkeresésére Albert Andrea bölcsődeigazgató.
A hét végi sepsiszentgyörgyi szakmai találkozót azért szervezték – a helyi bölcsődei hálózatot összefogó sepsiszentgyörgyi Árvácska Napközi Otthon egyesületével közösen –, mert a korábbi visszajelzésekből úgy gondolják, nagyon sok a kérdés a bölcsődepedagógia terén, és az itteni tapasztalatokat megosztva segíteni tudnak másoknak.
A sepsiszentgyörgyi állami bölcsőderendszerben jelenleg közel négyszáz gyermek kap naponta ellátást, gondoskodást, nevelést. A pedagógiai módszertan, az életkori sajátosságokhoz igazodás, a műhelytevékenységek terén sok újdonságot tudnak mutatni a helyiek – mondta Albert Andrea, aki szerint Háromszéken az országos átlagnál jóval kedvezőbb a szakemberek helyzete, többen ebben a szakképesítésben kívánják elnyerni végleges állásukat.