A kézdivásárhelyi Borudvar Pajta-termében kedd délután telt ház előtt mutatták be Szőcs Géza Pro Urbe díjas nyugalmazott egyetemi tanár, a Siculus Rádió volt főszerkesztője Éveink hangja című, nemrég megjelent könyvét.
A kiadvány a szerző tizenhatodik, a Hang sorozat tizenharmadik kötete, és akárcsak az előzőek, magánkiadásban, a Wegener Pro Sanitate Alapítvány támogatásával jelent meg. A borító és a tördelés Szőcs Géza fiának, a családjával Budakalászon élő ifj. Szőcs Gézának és menyének, Szőcs Melindának a munkája, akik a sorozat többi kötetét is készítették.
A bemutatón megjelenteket, Szőcs Géza egykori tanítványait, volt tanárkollégáit és tisztelőit, illetve a kötetben szereplő rokonait és barátait, valamint a „tiszteletbeli családtagokat” az esemény házigazdájaként Hegedüs Ferenc kultúrmecénás köszöntötte. Tóth László újságíró méltatta a kötetet, aki A hangok embere címmel portréfilmet is készített Szőcs Gézáról. Elmondása szerint a szerzővel folytatott beszélgetések folyamán döbbent rá, Szőcs Géza arra hivatott, hogy hallassa a hangját. Született pedagógus, magyarázta, aki a kantai Nagy Mózes Főgimnázium igazgatói lakásában született, majd ott is tanított. Mint fogalmazott, „már fiatalon szűknek vélte a tantermek által biztosított keretet, érezte, hogy képes többet nyújtani annak a közösségnek, ahol él”. „Amíg a rendszerváltás előtt a nagy múltú főgimnázium fizikatanára volt, Atom néven iskolai folyóiratot szerkesztett és Ébred az erdő címmel színdarabot írt. A rendszerváltás után ő volt a Siculus Rádió főszerkesztője, aki ország-világnak elmondja, hogy kik is vagyunk mi itt, a Székelyföldön. Az idősebb korosztály még emlékezhet az általa rendezett Svejk, a derék katona című színdarabra, amely 36 előadást ért meg. A Gábor Áron darabot szintén ő rendezte, amivel a felújított Vigadót avatták” – sorolta Tóth László.
Legújabb könyvét maga az idős szerző mutatta be a rá jellemző részletességgel, és köszönetet mondott Bakk-Vitális Mária Kingának, a Wegener Pro Sanitate Alapítvány kuratóriuma elnökének, majd elhangzott két, Szőcs Géza által ötven, illetve harminc évvel ezelőtt írt vers.