Egyetlen kézdiszéki településen történt változás a vasárnap lezajlott helyhatósági választásokon – már ami a községvezetőket illeti. Csernátonban Rákosi Árpád jelenlegi független polgármestert legyőzte az RMDSZ-es Mágori István. Néhány településen a regnáló elöljáróknak nem is volt kihívójuk, ahol akadt, elvesztették a megmérettetést.
Több településen tét nélküli volt a polgármester-választás, így Torján Daragus Attilának, Kézdiszentléleken Balogh Tibornak, Esztelneken Salamon Balázsnak, Kézdialmáson Molnár Istvánnak, Lemhényben Jénáki Csongornak, Bereckben Dimény Zoltánnak és Ozsdolán Pénzes Ágostonnak nem volt kihívója.
Kézdiszéken – sőt, talán a megyében – Kézdivásárhelyen volt a legdurvább a kampány, a választók azonban nem értékelték a negatív, lejárató hangnemet. A nem végleges és nem hivatalos adatok szerint a három polgármesterjelöltre leadott mintegy 6900 szavazatból Bokor Tibor több mint hetven százalékot elvitt, második helyen végzett a független Imre Csaba (22 százalék körül), harmadik lett Lukács László (a Magyar Polgári Erő jelöltje), rá a szavazók kb. öt százaléka voksolt. A céhes városban a 17 tagú tanácsban 14 széket foglalhat el ősszel az RMDSZ, az EMSZ 3 mandátumhoz jut. A PSD–PNL román pártkoalíció annak ellenére nem érte el a bejutási küszöböt, hogy a 22 jelöltjük között kilenc magyar nemzetiségű volt, többen pedig magyar–román vegyes házasságból származnak.
Verseny volt Kézdiszentkereszten, ott Páll Endre RMDSZ-es polgármesternek kihívója akadt a korábban alpolgármesterként is tevékenykedő Szalló János Adolf személyében, az EMSZ-es jelölt azonban alulmaradt. A polyáni tanácsban 7 RMDSZ-es és 4 EMSZ-es tanácstag foglal majd helyet.
Esztelneken, Kézdialmáson és Lemhényben – de Torján is – a tanács csak RMDSZ-es önkormányzati képviselőkből áll. Bereckben az RMDSZ-nek kilenc, a PNL-nek három, míg a PSD-nek egy községi képviselője foglal helyet a testületben, az AUR jelöltje nem jutott be.
Szentkatolnán Tusa Levente RMDSZ-es polgármesternek kihívója akadt a korábban szintén alpolgármesterként tevékenykedő, az EMSZ színeiben versenybe szálló Zsigmond Zoltán személyében, aki azonban alulmaradt a versenyben: az érvényesen leadott 1500 szavazatból 633 szavazatot kapott, míg a tanácsi listára érvényes 1478 szavazatból 536-ot gyűjtött be az EMSZ. Szentkatolnán a következő testület hét RMDSZ-es, öt EMSZ-es és egy roma párti (Pro Europa) tanácstagból fog állni.
Ozsdolán Pénzes Ágoston az RMDSZ színeiben vezeti tovább a községet, a tanácsban hét RMDSZ-es, négy EMSZ-es és két roma párti képviselő lesz.
Gelencén Ilyés Botond János RMDSZ-es polgármester az AUR-os Liviu Racovițăval szállt harcba az elöljárói székért: a szélsőséges párt jelöltje négyszázaléknyi voksot kapott, 96 százalékot „zsebelt be” a szövetség embere. A tanács összetétele: 13 RMDSZ-es, egy MPE-s és egy roma párti képviselő.
Csernátonban a független Rákosi Árpád ellen Mágori István (RMDSZ) és Máthé Zoltán (EMSZ) szállt versenybe, az eredmények nyomán a következő négy évben Mágori irányítja Bod Péter szülőfaluját. A tanácsban tíz RMDSZ-es, két MPE-s és egy EMSZ-es képviselő kapott helyet.
Dálnokon az RMDSZ-es Marti István jelenlegi polgármester győzött, ő Muzsnai Lászlóval (EMSZ) volt versenyben. A dálnoki tanács többsége RMDSZ-es (6), hárman képviselik az EMSZ-t.