Szakmai előadások és műhelymunkák mellett szabadidős tevékenységeket és meglepetésprogramokat kínál az érdeklődőknek a sepsiszentgyörgyi Junior Business Club (JBC) idei WorkShop Tábora, melynek helyszíne ezúttal a sugásfürdői Benkő vendégház. A 15. kiadásához érkezett, augusztus 22–25. között zajló esemény részelteiről a napokban számoltak be a szervezők.
Az idén Tervezésből tettekbe mottóval meghirdetett gazdasági műhelytábor célja egyebek közt a tudásmegosztás, a kapcsolatépítés, illetve a tapasztalatcsere, a rendezvényre fiatalokat, egyetemi hallgatókat és ifjú vállalkozókat egyaránt várnak, ugyanakkor adott a lehetőség arra is, hogy az érdeklődők egyénileg is részt vegyenek a szakterületükön elismert anyaországi és hazai meghívottak előadásain – ismertette sajtótájékoztatóján Karácsony Zsolt, a JBC elnöke.
Utóbbi kapcsán jelezte, olyan előadók vesznek részt a táborban, akiktől sokat lehet tanulni, s példaként említette Nagy Zsoltot, a Resonance Consulting tanácsadó cég alapító tulajdonosát, az Euroatlantic romániai leányvállalatának alapítóját és társtulajdonosát, egykori távközlési és informatikai tárcavezetőt, aki egyben a a Külhoni Mentorprogram Kárpát-medencei kulcsmentora is. Előadói lesznek továbbá a sugásfürdői rendezvénynek Besenyei Sarolta, az IncubCenter ügyvezető igazgatója, az Európai Bizottság szakértője, Barta Vilmos, a Nexxon Kft. ügyvezető igazgatója, Bíró Boróka Júlia egyetemi oktató, kulturális menedzser, vállalkozó, Novák Laura, a Novak Healthcare Concept tulajdonosa és ügyvezetője, Daniel Șanta, a Comparty cég tulajdonosa, Farkas Levente, a marketingiskola.ro alapítója, Gál László ökológus, természetfilmes, nagyvadak szakértője, Jakab István Barna, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke, Kállai Emánuel egyetemi tanár, marketingszakértő, valamint Kelemen János, a Dragonfly Gardens és Nest Wagons cégek megálmodója.
Andrei Noémi, a JBC önkéntese – aki korábban résztvevőként és szervezőként is bekapcsolódott a Workshop Táborba – arról beszélt, hogy a szakmai téren ezúttal is számos újdonságot kínáló rendezvény érdekes szabadidős programokban is bővelkedik majd, hiszen a helyszín – az erdő közepén kialakított igényes, kényelmes szálláshely – ideális a csillagvizsgálásra, de borvízlátogatással, borkóstolóval, vetélkedőkkel, meglepetésekkel és természetesen bulival is várják a táborlakókat.
Karácsony Zsolt egyféle számadással is készült, és elmondta: a Workshop Tábor eddigi kiadásain több mint 700 résztvevő fordult meg, akik 150 meghívott 120 órát felölelő szakmai előadásait hallhatták, illetve csoportos műhelymunkáikhoz csatlakoztak. A rendezvény lebonyolítását 150 önkéntes segítette az évek során, ugyanakkor 225 partner is bekapcsolódott, támogatta a gazdasági műhelytábort, annak fejlődését. Megerősítette, kezdetektől az a cél vezérli a szervezőket, hogy a fiataloknak, fiatal vállalkozóknak elérhetővé tegyenek egy „komoly szakmai tábort”, amely a térségünkről, régiónkról szól, ahol úgy tanulhatnak és gyarapíthatják ismereteiket, hogy közben kapcsolatokat építenek és jól érzik magukat – összegzett.
A tábor programjáról, az előadókról és a jelentkezésről további tudnivalók a workshop.juniorbusinessclub.ro oldalon érhetők el. A szervezők tájékoztatása szerint a részvételi díj a szakmai és a szabadidős programok, a szállás és a napi háromszori étkezés költségeit fedezi.