Vasárnap Tusnádfürdőn véget ért a Magyar Unitárius Egyház Kapocs családi tábora. Azért lett ez a neve – hangzott el a négynapos esemény megnyitóján –, mert célja az, hogy az egymástól távolabb élő családok számára megteremtse a lehetőséget az ismerkedésre és a közösségalkotásra, a közösen elmondott imák és átélt élmények által hosszú időre erőt adjon.
A csütörtöki nyitó istentisztelet a szentivánlaborfalvi Buzogány–Csoma lelkészi család, azaz István, Csilla, Boglárka, Eszter és Lilla közös szolgálatával történt, s kapott benne helyet nemcsak az ige, hanem a zene is.
Pénteken és szombaton Rácz Norbert Zsolt kolozsvári unitárius lelkész, Koppándi Botond teológiai tanár, Pál Tünde pasztorálpszichológus, Szász-Cserey Katalin, Demeter Erika unitárius lelkészek és Biró Attila árkosi unitárius lelkész tartott előadásokat és csoportos foglalkozásokat a felnőttek számára.
Az ifjaknak Kondor Enikő református lelkipásztor és Magyari Zita Emese unitárius lelkész tartott önismereti csoportos foglalkozást. Erőt és ihletet adó sikeres fiatalokkal – Kovács Nórával, a Rusty a világjáró robot megálmodójával, Györgydeák Aporral (teqball világlista-vezető, világ- és Európa-bajnok) és Ilyés Szabolccsal (teqball világbajnoki ezüst- és bronzérmes, a székely Góbék Teqball Team vezetője – ismerkedhettek meg. Bányai Orsolya, Fekete Hunor és Molnos Ildikó tanárok a katedra másik oldaláról vallottak, s adtak válaszokat az iskolával, oktatási rendszerrel kapcsolatos kérdéseikre.
A gyerekeknek állandó felügyeletet és sokszínű tevékenységet biztosítottak: volt hangszerbemutató, mondókázás, szövés, nemezelés, családfakészítés, rengeteg játék és nagy élményt nyújtott számukra a baróti Kelekótya együttes fellépése is.
A párhuzamosan zajló tevékenységek mellett a szervezők igyekeztek olyan alkalmakat is szervezni, ahol a családok tagjai együtt lehettek, tevékenykedhettek és alkothattak. Ilyen volt az apa-fia, anya-lánya foglalkozás, a közös focizás és a hagyományos családi vetélkedő is.
A vasárnapi záró istentiszteleten Péterfi Ágnes sepsiszentgyörgyi unitárius lelkész a táborhoz hasonló események közösségmegtartó erejét emelte ki, mondván, a tevékeny családok azok, melyek éltetik az egyházat. Kovács István, a Magyar Unitárius Egyház püspöke úgy fogalmazott: meggyőződése, Isten országa kicsit olyan, mint ez a legszebb énünket „kisimogató” tábor volt, azaz derűs, szívükben hittel teli emberek összekapcsolódnak, megnyílnak, egymásra figyelnek és játszanak.