Több mint harminc dolgozójának munkaviszonyát szüntette meg az alig két éve Sepsiszentgyörgyre telepedett, a német BecaTex GmbH leányvállalata által működtetett táskagyár. Az alkalmazottak augusztus ötödikén jelentkeztek a megyei munkaerő-foglalkoztatási ügynökség székhelyén, ahol állástalanként kérték nyilvántartásba vételüket. A felszámolás alatt álló RGT nadrággyár is megválik 240 alkalmazottjától.
A háromszéki munkaerő-ügynökség vezetője, Kelemen Tibor lapunknak elmondta, a táskagyár 32 munkatársa szerződését bontotta fel, az érintettek nem táskák, hanem ipari nadrágok, illetve más eszközök varrásával foglalkoztak, s megrendelés hiányában a gyár nem tartott igényt a továbbiakban munkájukra. Főként nők maradtak munka nélkül, többen közülük korábban is a háromszéki készruhaipari társaságoknál dolgoztak – fűzte hozzá az igazgató.
A szakhivatal munkatársai július 31-én a felszámolás alatt álló, szintén sepsiszentgyörgyi RGT nadrággyár székhelyén mintegy 130 dolgozót tájékoztattak az elbocsátásukat követő lehetőségekről. Kelemen Tibor szerint a nadrággyár összesen 240 alkalmazottjától válik meg, szerződéseiket azonban nem egyszerre, hanem több részletben, az egyéni helyzet figyelembe vételével bontják fel, így valószínű, hogy ez a folyamat augusztus végén még nem zárul le.
Háromszéken június végén négyezer fölé emelkedett a munkanélküliek száma, a munkanélküliségi mutató a korábbi 3,94 százalékról 4,26-ra nőtt – derült ki a munkaerő-ügynökség legutóbbi összesítőjéből. A megyeszékhelyen és Erdővidéken több állástalant jegyeztek (1191, illetve 992 személy), mint egy hónappal korábban, Kézdiszéken és Orbaiszéken viszont enyhén csökkent a nyilvántartott munkanélküliek száma (553, illetve 442 személy). Kelemen Tibor azzal magyarázta a növekedést, hogy a tanulmányaikat idén végző fiatalok közül is többen jelentkeztek az intézménynél. Közvetítésükkel júniusban 122 munkanélkülinek sikerült elhelyezkednie.