19—11, 23—13, 25—17, 36—8Kosárlabda, A-osztály: Sepsi BC—Govora 103—49 - Tibodi Ferenc

2009. február 16., hétfő, Sport

Sepsiszentgyörgy, Szabó Kati Sportcsarnok. Több mint 1200 néző. Vezették: Viorel Constantinescu (Kolozsvár) és Adrian Habor (Marosvásárhely). Sepsi BC: Zoll 14, Vass 12, Duffy 15 (3x3), Kajdacsi 12, Cazac 26 (4x3)—Ambrus 10 (1x3), Diatta 2, Matovic 12 (1x3), Nagy, Bordás. Edző: Déri Csaba. Govora: Rus 8, Krstajic 7 (1x3), Diaconu 17 (1x3), Latinovic 2, Ivovic—Plavitu, Borş, Ceauşu, Voica, Simionca 14 (4x3), Ştefan, Ungureanu. Edző: Mihăiţă Danile Toma. Mezőnybeli dobószázalék: 34/59, 65,4% — 10/42, 23,8%. Büntetők dobószázaléka: 8/11, 72,7% — 11/13, 84,6%. Lepattanók: 55, illetve 30. Legtöbb lepattanó: Cazac 13, illetve Rus 6. Legtöbb gólpassz: Zoll 10, illetve Diaconu 4.

Mi kezdtük jobban a meccset, s pillanatok alatt hét pontra nőtt előnyünk. A vendégek csak kétpercnyi játék után dobtak kosarat, akkor Latinovic volt eredményes. Az első negyedben keményen védekeztek a csapatok, ami meglátszott az eredményen is. A második negyedet Krstajic két értékesített büntetője nyitotta meg, majd bő két percig egyik csapat sem tudott pontot szerezni. A jeget Ambrus törte meg, aki egymás után kétszer is pontozott. A játékrész felénél időt kért Déri Csaba, akinek a taktikai utasítások osztogatása mellett volt ideje a játékvezetőkkel való ,,veszekedésre" is a tanítványait ért szabálytalanságok miatt. A protestálás következtében technikai büntetővel sújtották csapatunkat, s Diaconu értékesítette is. Ezután szárnyra kaptak lányaink, és parádés játékkal hozták a negyedet. A nagyszünet után teljesen új Sepsi BC lépett a pályára, kosarasaink fantasztikusan játszottak, bárhonnan és bármilyen pozícióból kosarat tudtak dobni. A harmadik negyed legnagyobb csatáját a két csapat játékszervezője — Zoll és Diaconu — vívta, s mindkét szervező parádésan teljesített. Az utolsó játékrészben már csak egy csapat volt a pályán, a Sepsi BC, s szenzációs játékának köszönhetően tökéletes negyedet hozott össze, amelyet 28 pont különbséggel nyert meg. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a találkozó utolsó tíz percében a kissé elfáradt vendégek nem tudták áttörni a nagyon jól záró szentgyörgyi védelmet, s ilyen körülmények között csupán háromszor voltak eredményesek. Szép volt, lányok! A 16. forduló eredményei: Craiova—Târgovişte 62—84, Szatmárnémeti—Nagyvárad 71—52, Sportul Studenţesc—Kolozsvár 45—66, Arad—Jászvásár 78—39, Alexandria—Gyulafehérvár 128—45, Rapid—Olimpia 79—60.