A Fejlesztési, Közmunkálatügyi és Közigazgatási Minisztérium honlapjáról származó információink szerint az Anghel Saligny Országos Beruházási Programon keresztül Zágon község összesen 18 140 326 lej támogatást kap a községi infrastruktúra fejlesztésére, korszerűsítésére, illetve bővítésére.
Amint Kiss Augustin polgármester érdeklődésünkre elmondta, a községközpont szennyvízhálózatát 3,5 kilométerrel bővítik, ugyanakkor korszerűsítik az ülepítőállomást, amire a Fejlesztési, Közmunkálatügyi és Közigazgatási Minisztérium 4 703 138 lej támogatást hagyott jóvá. Erre a finanszírozási szerződést július végén írta alá Bukarestben Adrian Ioan Veștea fejlesztési miniszter és a községvezető. Augusztus 12-én az elöljáró újabb 4 703 865 lej értékű finanszírozási szerződést írt alá a fővárosban Veștea tárcavezetővel, ezúttal a vízhálózat bővítésére és a vízkezelő állomás korszerűsítésére.
A polgármestertől azt is megtudtuk, hogy szintén az Anghel Saligny Országos Beruházási Program keretében még két beruházás finanszírozási szerződése vár aláírásra Bukarestben. Az egyik 2,6 kilométer úttest felújítására és korszerűsítésére vonatkozik Zágonban és Papolcon, értéke 6 837 559 lej. A másik kilenc zágoni és papolci híd és/vagy palló felújítását célozza, ennek értéke: 1 895 764 lej.
E beruházások várhatóan közel 5500 zágoni lakos életkörülményein javítanak majd, ugyanis a községközpontban évek óta gondok vannak az ivóvíz-szolgáltatással. Idén is többször korlátozni kellett a vízellátást, elsősorban a szárazság miatt, de három csőrepedés is történt, s felhívták a lakosság figyelmét, hogy a vezetékes vizet ne pazarolják öntözésre, erre inkább a kutak vizét használják. Legutóbb augusztus 14-i bejegyzésében értesítette a falu lakóit közösségi oldalán Zágon polgármestere, hogy csőtörés miatt szünetel az ivóvíz-szolgáltatás, s arra kért mindenkit, hogy saját területén ellenőrizze a vízhálózat állapotát, és ha bármi rendellenességet észlel, értesítse a helyi hatóságokat.
A zágoni vízhálózat 17 éves, 2007. augusztus 2-án adták át. Eredetileg csak utcai csapok üzemeltetésére tervezték, de később egyre több magánlakás csatlakozott rá, így a Tatárszegen található 700 köbméteres víztároló tartályt tápláló kutak szivattyúrendszerének teljesítménye fokozatosan csökkent, s már nem felel meg a község, illetve a fogyasztók igényeinek.