Jelentős összeget sikerült kilobbizni a kézdivásárhelyi kórház számára az egészségügyi szaktárcától: négymillió lejre vásárolhat felszerelést az intézmény. Emellett a járóbeteg-rendelő kibővítése is lassan a végéhez érkezik.
Jelentős összegből bővítették ki és újították meg a kézdivásárhelyi járóbeteg-rendelőt, ott a munkálat a végéhez ért, és az a közbeszerzési eljárás is a befejezéshez közeledik, amely révén megvásárolhatják a szükséges orvosi felszereléseket. „Ezzel párhuzamosan megnyitjuk a kórház Vasút utca felőli bejáratát – bár anyagilag kezdünk kimerülni. Ez azt jelenti, hogy a tér első részén 15–20 új parkolót létesítünk, működőképessé tesszük a régi szökőkutat, parkosítjuk a teret. A kórház felvállalta, hogy megoldja a járóbeteg-rendelőt az egészségügyi intézménytől elhatároló kerítés felállítását. Hosszú távon azt szeretném, hogy a főbejárat visszakerüljön a Vasút utcába” – nyilatkozta Bokor Tibor polgármester.
Az elöljáró további jó hírrel is szolgált: négymillió lejes támogatást szereztek az egészségügyi szaktárcától felszerelésvásárlásra, ezt az összeget még félmillió lejjel kiegészítve egy új, ultramodern laparoszkópos tornyot vásárolnak a nőgyógyászat és az urológia számára. „Ez egymillió lejbe kerül, a fennmaradó nagyobb tételből az intézmény összes betegágyát – a gyermekosztály kivételével – újra fogjuk cserélni, remélem, ez már idén megtörténik” – mondotta.