A Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár szervezésében, a Romániai Magyar Könyvtárosok Egyesületének támogatásával a Bod Péter Tanítóképző is bekapcsolódott egy kilenc rendezvényből álló író-olvasó találkozó programba.
Kedden délután a Vigadó Művelődési Központ dísztermében került sor az első író-olvasó találkozóra, melynek meghívott vendége Borcsa János irodalomkritikus és Borcsa Imola prózaíró volt, az est házigazdája pedig Vántsa Judit könyvtárigazgató, moderátora Deák Ferenc, a tanítóképző magyartanára volt. Az irodalomkritikus apával és író leányával folytatott beszélgetés az erdélyi kortárs művészetbe avatta be az érdeklődőket.
Borcsa Imola a Magnebéhat című kötetét ismertette, majd a tanítóképzős diákok átadták az alkotónak tizenhét pontból álló órai feladatsorukat. Így a prózaíró saját szövegére reflektált, és közben a nézőtéren ülő diákok cinkosa lett, majd készülő újabb kötetéből olvasott fel egy novellát.
Borcsa János Boér Géza költészetéről beszélt, annak főbb jellegzetességeit és értékeit emelte ki. Arról is szólt, hogy a rendszerváltás előtt a költőket milyen próbatételek elé állították. Boér Géza költő, a tanítóképző egykori tanára a késő modern líra fontos alkotója – hangsúlyozta az irodalomkritikus.
A részt vevő diákok egy feladatlap útmutatóját követve személyes kapcsolatba léphettek az alkotókkal.
Deák Ferenctől megtudtuk, hogy a rendezvényt egy sikeres pályázat révén valósíthatják meg. A következő író-olvasó találkozó november 6-án, szerdán 13 órától lesz a Bod Péter Tanítóképzőben. Meghívott Tamás Dénes író, a beszélgetőtársak pedig Deák Magdolna, Buna Blanka Boróka és Vántsa Judit.