Találkozósorozat Kézdivásárhelyen

2024. november 1., péntek, Kultúra

A Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár szervezésében, a Romániai Magyar Könyvtárosok Egyesületének támogatásával a Bod Péter Tanítóképző is bekapcsolódott egy kilenc rendezvényből álló író-olvasó találkozó programba.

  • Deák Ferenc, Borcsa János, Borcsa Imola és Vántsa Judit. Fotó: Facebook / Bod Péter Tanítóképző
    Deák Ferenc, Borcsa János, Borcsa Imola és Vántsa Judit. Fotó: Facebook / Bod Péter Tanítóképző

Kedden délután a Vigadó Művelődési Központ dísztermében került sor az első író-olvasó találkozóra, melynek meghívott vendége Borcsa János irodalomkritikus és Borcsa Imola prózaíró volt, az est házigazdája pedig Vántsa Judit könyvtárigazgató, moderátora Deák Ferenc, a tanítóképző magyartanára volt. Az irodalomkritikus apával és író leányával folytatott beszélgetés az erdélyi kortárs művészetbe avatta be az érdeklődőket.

Borcsa Imola a Magnebéhat című kötetét ismertette, majd a tanítóképzős diákok átadták az alkotónak tizenhét pontból álló órai feladatsorukat. Így a prózaíró saját szövegére reflektált, és közben a nézőtéren ülő diákok cinkosa lett, majd készülő újabb kötetéből olvasott fel egy novellát.

Borcsa János Boér Géza költészetéről beszélt, annak főbb jellegzetességeit és értékeit emelte ki. Arról is szólt, hogy a rendszerváltás előtt a költőket milyen próbatételek elé állították. Boér Géza költő, a tanítóképző egykori tanára a késő modern líra fontos alkotója – hangsúlyozta az irodalomkritikus.  

A részt vevő diákok egy feladatlap útmutatóját követve személyes kapcsolatba léphettek az alkotókkal.

Deák Ferenctől megtudtuk, hogy a rendezvényt egy sikeres pályázat révén valósíthatják meg. A következő író-olvasó találkozó november 6-án, szerdán 13 órától lesz a Bod Péter Tanítóképzőben. Meghívott Tamás Dénes író, a beszélgetőtársak pedig Deák Magdolna, Buna Blanka Boróka és Vántsa Judit.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt kíván-e venni a december elsejei parlamenti választásokon?









eredmények
szavazatok száma 1860
szavazógép
2024-11-01: Kultúra - :

Háromszéki iratos szekrény (Salamon Ferenc Mit neked utókor emlékül átadok* című könyve elé)

Az értékeket őrző szülőföld – amelyre a könyv alcíme irányítja figyelmünket – Székelyföld délkeleti szeglete: Háromszék. Ide kínál a szerző történeti barangolást, kétszáz-kétszázötven évnyi visszatérést az időben.
2024-11-01: Közélet - :

Bemutatta Kelemen Hunor A józan ész programját

„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.