A Zöld Nap Egyesület hétfő este a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ dísztermében mintegy hatvan résztvevővel másfél órás török nemzeti estet szervezett.
A rendezvény házigazdái a 24 éves dietetikus Özlem Üner, a 27 éves angol szakos Merve Sultan Vural, a 24 esztendős szociológus Tuğçe İlikçi, a 27 éves biomérnök Sümeyra Arslan és a 24 éves dietetikus Ezgi Bozkurt, a Be Active Be Green I. és II. projekt törökországi önkéntesei voltak. Az utóbbi években már volt öt alkalommal török nemzeti est, de öt előadóval még soha. A közönséget házigazdaként Ráduly Attila, a Zöld Nap Egyesület elnöke köszöntötte. Elmondta: az egyesület immár huszonnyolcadik alkalommal szervezett nemzeti estet, Törökországot hatodszor sikerült bemutatniuk. Az angol–magyar fordításban segítségükre volt a gelencei Oláh Brigitta és Bíró Zsolt szilágysomlyói önkéntes, aki négy évig élt Törökországban, és bevallása szerint nem tanult meg törökül, de a török gasztronómiának köszönhetően negyven kilóval nagyobb testsúllyal tért haza, mint amikor elment.
A videóbejátszásokkal tarkított bemutatót a török himnusz eléneklésével nyitották meg. Azt követően a résztvevők betekintést nyertek Merve Sultan Vural által a török történelem és az Oszmán Birodalom több száz éves örökségébe, a török nemzet gazdag múltjába is. A tehetséges önkéntesek egy csodálatos kórusművel adták meg a rendezvény zenei alaphangját, majd Özlem Üner bemutatta a török konyha vibráló világát, annak egyedi formáját. Ezgi Bozkurt segítségével pedig felfedezték a török hagyományokat, fesztiválokat és ünnepeket, majd lenyűgöző bemutatót tartva egy nagyra becsült kulturális szertartást is bemutattak. Sümeyra Arslan előadásában a modern Törökországra tért ki, mely az ország elmúlt években elért fejlődését mutatta be. Végül az ország legkeletibb régiójából érkezett Tuğçe İlikçi lépett színpadra, hogy a török zenéről és táncról beszéljen, és egy különleges népdallal koronázza meg az eseményt.
A nemzeti est végén a jelenlévők közül sokan bekapcsolódtak a török táncokba, kérdéseket intéztek az előadókhoz és kipróbálhatták a hennafestést kézre. Ez a természetes alapanyagú festék a bőrre rajzolva két-három hétig tartja meg a mintáját, nem irritálja a bőrt. A rendezvény lehetőségét az Európai Szolidaritási Testület és a Vigadó Művelődési Központ biztosította.