A kérdés, ami számtalanszor felmerül az ügyfelek körében: melyik életbiztosítást válasszam? Ma már egymást tapossák a biztosítók a hatalmas versenyben. Ezzel mindenki jól jár, hisz évről évre kedvezőbb díjazású életbiztosításokkal találkozhatunk. Azonban nem minden arany, ami fénylik: alaposan meg kell nézni az ajánlat részleteit.
Ne bízzuk a véletlenre a döntést!
Ami olcsó, nem feltétlenül jó is, pláne egy életbiztosítás esetében, ahol mindennél fontosabb a szolgáltatás minősége. Persze mindenki a legolcsóbb biztosítást keresi, ami elsőre még jó ötletnek is tűnhet, de ha megtörténik a baj, máris másképp fogjuk gondolni. A Bankmonitor életbiztosítás kalkulátora segít a kiválasztásban is, és nagyon jól jön egy független szakember hozzáértése, mivel ma már több tucat ajánlat közül válogathatunk a magyarországi piacon.
Az egyik fontos kérdés, amit az ügyfeleknek érdemes megérteni, hogy mitől lesz olcsó vagy éppen drága egy életbiztosítás? A biztosító akkor tud kedvező feltételeket és díjazást kínálni, ha az alacsony kockázatú ügyfelek közé tartozunk. Ehhez általában az kell, hogy fiatal, makkegészséges, ne elhízott legyen a biztosított, és lehetőleg ne dohányozzon, ne legyen más káros szenvedélye sem. A munkája is fontos tényező, lehetőleg ne veszélyes körülmények között dolgozzon.
Nem egy nagy titok, ha eláruljuk, hogy a biztosítók olcsóbban tudják bebiztosítani a 30 éves, sportos, nemdohányzó könyvelőt, mint az 50 éves, túlsúlyos, dohányzó földmunkagép kezelőt.
Az sem mindegy az ajánlatkérés során, hogy mekkora összegű biztosítást szeretnénk kötni, továbbá milyen hosszú időre akarjuk a védelmet fenntartani. Olcsóbb egy 2-3 milliós védelem 5 évre, mint egy 30 milliós 20 éven keresztül. Fapados alapcsomagokat könnyedén találhatunk a piacon, amelyek havi szinten csak néhány ezer forintba kerülnek. Minimális segítséget jelentenek a bajban, valamelyest enyhítik az anyagi terhet egy tragédia esetén, de valódi megoldásnak nehéz őket nevezni.
A saját igényeinket tartsuk szem előtt!
Egy 2-3 milliós védelem nem biztos, hogy elegendő lesz egy átlagos család számára. Ha hirtelen, akár csak hónapokra kiesünk a munkából, és nincs nagy tartalék a kasszában, azonnal segítségre van szükség. Egy alap, olcsó életbiztosítás erre nem lesz képes. Ha pedig hosszú távon kell pótolni a kiesett jövedelmet, hatalmas terhet jelent a család számára a minőségi védelem hiánya.
A biztosítási fedezet meghatározásánál az általános szabály, javaslat, hogy érje el az éves nettó jövedelem 4-5-szörösét. Ha családfőként nettó 400 ezret viszünk haza, akkor egy 30 milliós biztosítási összeg mondható ideálisnak, megfelelő védelemnek a családunk jövőjére nézve, ha velünk történne valami tragédia.
Kiegészítő szolgáltatásokról sem szabad megfeledkezni
A haláleseti szolgáltatások mellett felkészülhetünk a balesetekre, csonttörésre, kórházi napi térítésre, műtétekre, de még arra is, ha egy betegség miatt hónapokra kiesünk a munkából. A legjobb ajánlatot úgy találhatjuk meg, ha konzultálunk egy szakemberrel. (X)