A választások ára

2025. február 21., péntek, Belföld

Több mint 1,186 milliárd lejt fordít a kormány a májusi elnökválasztás előkészítésére és megszervezésére.

  • Fotó: Albert Levente
    Fotó: Albert Levente

Az erről szóló határozatot tegnapi ülésén fogadta el a kabinet. A kormány közleménye szerint a pénzt a kormány tartalékalapjából utalják ki. A határozat szerint a belügyminisztérium költségvetését 740,6 millió lejjel, a kormányfőtitkárságét 20,138 millió lejjel, az Állandó Választási Hatóságét 42,568 millió lejjel, a külügyminisztériumét 352,438 millió lejjel, a Különleges Távközlési Szolgálatét 30,6 millió lejjel egészítik ki ebből a célból.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint a Sepsi OSK bejut a felsőházi rájátszásba?







eredmények
szavazatok száma 654
szavazógép
2025-02-21: Belföld - :

Karcsúsít a kormány

A kormány alárendeltségébe tartozó 32 intézményben 1800 köztisztviselői és szerződéses állást szüntetnek meg – jelentette be a tegnapi kormányülésen Marcel Ciolacu.
2025-02-21: Belföld - :

Újabb amerikai bírálat

Donald Trump amerikai elnök tanácsadója, Elon Musk megosztott egy X-bejegyzést arról, hogy Marian Enache, a román alkotmánybíróság elnöke elutasítja az Egyesült Államoknak a tisztességes választások szervezésére irányuló nyomásgyakorlását.