Labdarúgás, 2. LigaKikapott a rangadón az FK Csíkszereda

2025. április 20., vasárnap, Sport

Először szenvedett vereséget a másodosztályú labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásában az élvonalba jutástól karnyújtásnyira lévő FK Csíkszereda, amely szombaton 3–0-ra kikapott az FC Argeș vendégeként a playoff ötödik fordulójában.

  • Fotó: Facebook / FK Csíkszereda
    Fotó: Facebook / FK Csíkszereda

A székelyföldi csapat azzal a tudattal lépett pályára Mioveni-ben, hogy egy győzelemmel matematikailag már öt fordulóval a felsőházi rájátszás vége előtt bebiztosítja az első osztályba jutást. Az első negyedórában a mezőnyben zajlott a küzdelem, aztán a 22. percben vezetést szereztek a házigazdák. Mihai Roman labdaszerzést követően távoli lövéssel próbálkozott, azonban Simon Máté a keresztléc segítségével hárított, a kipattanót pedig Robert Moldoveanu a hálóba bólintotta (1–0). A másik oldalon Alexander Torvund fejjel, majd lábbal is pontatlan volt, majd az FC Argeș a szünet előtt ismét betalált. A 41. percben Marius Briceag szabadrúgása után a piros-fekete mezeseknek nem sikerült felszabadítaniuk, ezt kihasználva Moldoveanu duplázott, miután közelről védhetetlenül a hálóba továbbított (2–0). A második félidőben szintén a Bogdan Andone irányította együttes akarata érvényesült, ráadásul a 74. percben növelte előnyét, ekkor Ionuț Rădescu a tizenhatos vonaltól kilőtte a jobb felső sarkot (3–0). Nem sokkal később ismét a hazai alakulat veszélyeztetett, viszont Franck Tchassem kísérleténél a becsúszó Raul Palmeș mentett. A csíkszeredai gárda csak a hajrában szépíthetett volna, Anderson Ceará lehetőségét Cătălin Straton szögletre tolta. Ilyés Róbert legénysége először szenvedett vereséget a playoffban, bár ezzel is őrzi első helyét a táblázatban, ám mögötte öt pontra csökkent az FC Argeș hátránya.

Eredmény, 2. Liga, felsőházi rájátszás, 5. forduló: FC Argeș–FK Csíkszereda 3–0 (gólszerzők: Robert Moldovan 22., 41., Ionuț Rădescu 74.). (miska)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1232
szavazógép
2025-04-19: Sport - Miska Brigitta:

Háromgólos vereséget szenvedett a Kézdivásárhelyi SE (Labdarúgás, 3. Liga)

A háromszéki csapatok pénteken felemás eredményekkel zárták a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság rájátszásának ötödik fordulóját. A playoffban szereplő Kézdivásárhelyi SE hazai pályán két ellentétes félidőt követően 4–1-re alulmaradt az Aerostar Bacău ellen, míg a playoutban hibátlanul listavezető Sepsi OSK II. folytatta remek sorozatát, ezúttal 1–0-ra győzött az FC Unirea Brăila vendégeként.