Az Ernst and Young külföldi tőkebefektetésekről készített tanulmánya szerint világméretekben a külföldi befektetések népszerűségét tekintve Nyugat-Európa áll az első helyen, a második Kína, a harmadik Közép-Kelet-Európa.
A tanulmány szerint tavaly az elindított külföldi befektetéseket tekintve Európa rekordévet zárt: 3531 új projekt indult, 15,2 százalékkal több, mint 2005-ben. Ezek a tavalyi befektetések 211 373 új munkahelyet hoztak létre, 8,3 százalékkal többet, mint az előző évben.
Ha az elindított új tőkefektetési projekteket nézzük, Európában Nagy-Britannia az első 686 projekttel, második Franciaország 565 projekttel, harmadik Németország 286 új befektetéssel. A közép-kelet-európai országokat tekintve első Lengyelország a tavalyi 152 új beruházással, második Románia 140 új projekttel, harmadik 113 beruházással Csehország, negyedik Magyarország 108 projekttel (az európai rangsorban ez csak a 11. helyet jelenti, ami némi visszacsúszást jelent a 2005-ös 8. helyhez képest), míg Oroszország az ötödik 87 új külföldi befektetésével. Ágazati eloszlásban Európában összességében a külföldi tőkebefektetések főleg a szolgáltatás és tudásközpontú ágazatokba irányulnak (így a szoftveriparba, az üzleti szolgáltatásokba és az elektronikába), a tevékenység típusát tekintve Európában az értékesítés és marketing-befektetések vezetnek.
A tanulmány összeállításakor megkérdezték a vállalatvezetőket, mit igényelnének leginkább Európa versenyképességének megtartásáért, javításáért. A megkérdezett menedzserek szerint az európai kormányoknak jelentős reformokat kell végrehajtaniuk annak érdekében, hogy rugalmasabb legyen a munkaerőpiac, modernizálni és egyszerűsíteni kell az európai és nemzeti szabályozásokat, törvényeket, és támogatni kell a kutatási-fejlesztési beruházásokat.