Veress Miklós (jobbról) átveszi az oklevelet
Ne rohanjunk szüntelen, legalább ünnepeinken, legalább a különleges pillanatok alkalmával álljunk meg egy kicsit, s figyeljünk oda embertársainkra, környezetünkre, és ne feledjük a lelki nyugalmunkat biztosító, Istennel való kapcsolattartást se. Fontos, hogy az idők során elszakadt szálakat próbáljuk meg újra összekötni — mondotta az ünnepi istentiszteleten Andorkó Ferenc unitárius lelkipásztor.
A hatodszor megrendezett Vargyas-napok alkalmával a falu érdekében tett szolgálatért díszpolgári címet, a környezetüket példásan karbantartóknak dicsérő oklevelet adományoztak.
Az istentiszteletet követően a Varga testvérek és Varga Réka kántor zenés összeállítást adott elő, Tóth Péterné és Andorkó Rozália tiszteletes asszony pedig versmondásával tette emlékezetessé az eseményt. Ilkei Ferenc polgármester úgy fogalmazott, fontosnak tartja a községnapok megszervezését, hiszen ilyenkor kicsit előtérbe kerül az a sok-sok érték, amit a templomaink, iskoláink, szabadságharcainkban vérüket hullatók létrehoztak, amit a dolgos kezű elődeink megteremtettek.
Csőke József szabadszállási testületi tag és Dimény András nyugalmazott unitárius lelkész a két település közti régi kapcsolatot elevenítette fel. Mint kiemelték, szinte unikum számba megy, hogy Vargyas és Szabadszállás már 1941-ben hivatalos okmányban rögzítette összetartozását. Kisebb csodának nyilvánították, hogy a viharos politikai és történelmi események sem tudták ezt a kapcsot elfeledtetni, illetve hogy az eredeti okmány is előkerült.
Csőke József a vargyasiak előtt is méltatta a nemrég tiszteletbeli polgáraikká fogadott Ilkei Ferenc polgármestert, Máthé Ferenc Ilonka fafaragót és Veress Miklós festőművészt, akik — mint mondotta — oly sokat tettek a testvértelepülési kapcsolat megerősítéséért, illetve olyan értékeket hoztak létre, melyek mindkét közösség számára fontosak.
Ilkei Ferenc a díszpolgárrá fogadott Csőke Éva fáradságot nem ismerő kutatómunkáját emelte ki. Mint mondotta, kitartásának köszönhető a kecskeméti levéltár mélyén fellelt, sok tekintetben egyedi testvértelepülési szerződés előkerülése. Báró Daniel Mihályt és Polyxénát családjuk a község fejlődésében játszott szerepéért, Borbáth Lajost az iskola névadójának, Borbáth Károly hagyatékának példás őrzéséért tüntették ki. Gál Imre és Anna, Ilkei György és Irén, Máthé Zoltán G. és Margó, Trinfa László és Olga, Dobai András és Ildikó a portájuk előtti közterület példás rendezéséért és karbantartásáért részesült dicsérő oklevélben.
A szombati naphoz hasonlóan — akkor Tókos Melinda és Fábricz Emília koncertezett, majd a felsőrákosi női kar lépett fel — vasárnap is volt, mit megtekinteni a labdarúgópályán felállított színpadon: az iskolások táncokat adtak elő, bemutatták a vargyasi monda dramatizált változatát, majd a szabadszállási diákok műsora következett, az est folyamán pedig a baróti BAKI csoport és a Mercedes Band rockegyüttes koncertezett.