A civil szférából toboroznak tagokat, olyan fiatalokat igyekeznek megszólítani, akik eddig távol tartották magukat a politikától. Céljuk, hogy a választók, románok és magyarok egyaránt, megbízzanak a D-LP-ben — mondta el George Scripcaru, a párt országos alelnöke, Brassó polgármestere, aki Kovászna és Hargita megyéért felel.
A megyei vezetőség marad, a párt sepsiszentgyörgyi szervezetét frissítették fel, de a változások kihatnak a megyei politizálásra, hisz Manolăchescu feladata lesz az etnikumközi, illetve az RMDSZ-szel folytatott párbeszéd javítása — hangsúlyozta Scripcaru. Véleménye szerint erre nagy szükség van, Háromszéken a lakosság 75 százaléka magyar, ezt nem tudják és nem is kívánják megváltoztatni, de ahhoz, hogy az itt élők gondjait megoldják, együttműködés és tárgyalások kellenek.
Manolăchescu szerint a párt vezetőivel most kialakított politikai tervezet illeszkedik eddigi tevékenységébe. Nem kell elveit, elképzeléseit feladnia.
Meggyőződése, hogy továbbra is azt teszi, amihez ért: szervezéssel, kommunikációval, a román és magyar közösség, a politikusaik közötti nézeteltérések elsimításával foglalkozik.
Dan Manolăchescu július végén Brassóban iratkozott be a Demokrata-Liberális Pártba. 1990 óta újságíróként dolgozott központi és helyi lapoknál, rádióknál, televízióknál. 2004-ben Mădălin Guruianuval létrehozták a Közösségért Egyesületet, több mint száz fiatal román értelmiségivel közösen kiadták a Kiáltvány a normalitásért című dokumentumot, melyben egyebek mellett pozitív hozzáállást kértek az etnikai kapcsolatok rendezéséhez. Az elmúlt évek során több ízben megfogalmazták: generációs váltásra van szükség a román és magyar pártok élén egyaránt, csak a konfliktusokból politikai tőkét kovácsoló „öregek" távozása után elképzelhető a helyzet normalizálása. Dan Manolăchescunak nyár elején jelent meg Székelyföld mítoszai címmel tabudöntögető könyve románul és magyarul.