Csökkentett fűtéstámogatásKézdin feleannyian kérik

2009. október 21., szerda, Közélet

A fűtéstámogatási kérések fogadásának első napján a kézdivásárhelyi városházán háromszáztíz fás és négyszáznégy gáztámogatási kérést iktattak — tudtuk meg Mátyus Kálmántól, a szociális iroda vezetőjétől, aki érdeklődésünkre elmondta: az igénylők számának drasztikus csökkenése — tavaly két hét alatt ezerötszázan kértek fűtéstámogatást — nem csak annak tudható be, hogy módosult a jövedelemhatár, hanem annak is, hogy tavaly minden kérvényező saját felelősségre tüntette fel a kérésben a jövedelmét, idén viszont ezt igazolni kell.

Tavaly Kézdivásárhelyen fástámogatást 1040-en, gáztámogatást pedig 4924-en igényeltek, idén feleannyian, de ha a 615 lejes jövedelemküszöb marad, akkor is 60—65 százalékos lett volna a csökkenés — mondotta Mátyus Kálmán. (iochom)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2009-10-21: Közélet - x:

Jótékonysági koncert az ’56-os forradalom emlékére - Farcádi Botond

Székelyföldi koncertturnén tiszteleg az 1956-os forradalom emléke előtt az Ismerős Arcok zenekar. A szabadságharc hőseire való emlékezés mellett a turné jótékonysági célt is szolgál: a koncertek nyereségét a bikfalvi templom felújítására ajánlja fel a szervező Erdélyi Magyar Ifjak és az Eventus Plus Egyesület.
2009-10-21: Közélet - x:

A barótiak negyedét érinti (Csökkentett fűtéstámogatás)

A fűtéstámogatásra jogosultak körének csökkentése a baróti igénylőknek — tavaly 664 család gáz- és 1137 fatámogatásban részesült — legalább negyedét, harmadát érinti.