Antal Árpád András Bálint József
,,Ebben az intézményben az RMDSZ magyar vezetőt váltott le, román segítséggel" — fekete alapra nyomtatott gyásztáblával tiltakozott az MPP Bálint József alpolgármester leváltása miatt.
Hosszú, majd egyórás vita után az RMDSZ-es és román tanácstagok összesen tizenegy szavazatával, a polgári frakció kivonulását követően a testület menesztette a tizenhat hónappal ezelőtt túlnyomó többséggel megválasztott alpolgármestert.
A vita már az ülés elején elkezdődött, akárcsak az elmaradt múlt heti ülésen, az MPP-frakció vezetője, Kovács István újra felszólította Antal Árpád polgármestert, vonja vissza a Bálint József menesztéséről szóló határozattervezetet, elismételte, alaptalan, felszínes vádaskodás, a választópolgárok szembeköpése. A polgármester leszögezte, a sepsiszentgyörgyiek városvezetőt és tanácsot választottak, az alpolgármesterről a testület határozott, nem változtat döntésén.
Az ellenségeskedés a tanácsülés minden pillanatára rányomta bélyegét, nem hiányzott a vádaskodás, az emelt hang, a diktatúra, a kettős mérce emlegetése. Az indulatok azonban végképp a 17. napirendi pontnál szabadultak el. Antal Árpád megismételte már korábban is megfogalmazott álláspontját: szükségesnek tartja az MPP ellenzékbe vonulását, mert így legalább megszűnik majd az a tudathasadásos állapot, mely a polgáriak frakcióját jellemzi. A jövőben egyetlen alpolgármesterrel, kisebbségben kíván kormányozni — mondotta. Gazda Zoltán az MPP és a gazdasági bizottság nevében a beterjesztett határozat jogi hiányosságaira mutatott rá, ám hamar kiderült, nincs igaza. A polgármester elmondta, nem Bálint József személye ellen van kifogása, hanem a frakció ellen, két örökös konfliktusgeneráló személyiség akadályozza a normális munkát, bízik benne, ezzel a lépéssel sikerül rendet teremteni. ,,A demokrácia sérül, amikor valaki azt mondja, nincs baja egy illetővel, csak az, hogy román, vagy magyar, vagy zsidó, esetleg MPP-s. Ez bevallottan diszkrimináció" — hangsúlyozta Kovács István frakcióvezető. Elmondta, tavaly nyáron együttműködésről és nem cinkosságról volt szót, a jövőben is támogatnak minden, a város érdekeit szolgáló kezdeményezést, de nem hajlandóak szemet hunyni gyanús ügyletek fölött. Véleménye szerint az egész vendetta azért indult Bálint ellen, mert vizsgálódást kezdeményeztek a városközpont felújításának ügyében. Nem engedik megfélemlíteni magukat, a jövőben is jeleznek minden nem tetsző dolgot, ez a demokrácia kényelmetlen velejárója.
Hosszasan folytatódott az éles szóváltás, nem hiányoztak a nagypolitikai utalások, a vádaskodás, hogy ki kire szavaz és miért. Az MPP-t több tízfős támogatócsapat bíztatta tapssal, bekiabálással fejezték ki tetszésüket, illetve kifogásukat. Jelenlétük azonban nem volt elegendő, hogy megváltoztassa a véleményt, a nyolc RMDSZ-es és három román tanácstag szavazata elegendő volt az alpolgármester leváltásához.