PaintballSnow Cup — Tibodi Ferenc

2009. december 14., hétfő, Sport

Szombaton a sepsiszentgyörgyi egykori IMASA egyik csarnokában került sor a Kovászna megyei paintballos idény utolsó versenyére, amely a Snow Cup nevet viselte. A nagy érdeklődésnek örvendő viadalon a megyeszékhelyi együttesek mellett brassói, nagyszebeni, medgyesi csapatok vettek rész.

A megmérettetés ,,üde színfoltját" a háromszéki sajtóorgánumok képviselői szolgáltatták, akik laikusként, kezdő amatőrként derekasan bírták a feléjük zúdított festékgolyók okozta ütéseket. De inkább hagyjuk a tollforgatókat, és koncentráljunk a versenyre. Az előre meghirdetett program ellenére csupán tíz csapat jelent meg a kupán, ez azonban nem vette el egyetlenegy résztvevőnek sem a kedvét a játéktól, hiszen ilyen körülmények között kevesebb játékból kellett bizonyítani, s kevesebb volt a tévedési lehetőség, ezáltal kiélezettebbé, valamint szorosabbá váltak a párharcok. Tehát volt, mit látni a kisszámú nézőközönségnek, akik csupán 36 másodpercig tartó és öt perc letelte után döntetlennel véget érő összecsapásokon szurkolhattak kedvenceikért.

Az eredmények: 1. Urban Squad (Medgyes/Remete Claudiu, Hegbeli Radu, Gilind Orlando) 24 pont, Fii Ploii (Sepsiszentgyörgy/Pavel Ciobanu, Victor Ciobanu, Marius Popescu) 18 pont, 3. Impact (Sepsiszentgyörgy/Deák Ervin, Kovács Gábor, Szabó Alpár) 16 pont, 4. PPZ Kids 15 pont, 5. Extrem People 13 pont, 6. Black Division 12 pont, 7. Gun Empires 12 pont, 8. Brassói Balistics 9 pont, 9. Carne de Tun 9 pont, 10. Tollforgatók 3 pont (az újságírók kilenc játékból csupán egyet tudtak megnyerni). Az egyéni párbaj győztese Gilind Orlando lett, ő tíz paintballozó közül bizonyult a legjobbnak.

Nagyon jól sikerült versenynek voltak a házigazdái a sepsiszentgyörgyi PPZ Army ,,festékharcosai", akik a sportág népszerűsítése mellett a paintball háromszéki, romániai meghonosítását tűzték ki célul.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 495
szavazógép
2009-12-14: Sport - x:

2009 legjobbjai (Szavazzunk) — Áros Károly

Az utolsó egyenes elé érkeztünk, még egy jó hét, és vége a szavazásnak. Hogy felpörgessük még a szavazatok küldését — sok érkezett eddig is, de minél több jön, annál közelebb kerülünk az igazsághoz —, gondoltuk, az ismeretek felfrissítése céljából megfuttatjuk az idei jobb teljesítményeket, a hozzájuk fűződő neveket.
2009-12-14: Sport - x:

Remek második hely (Műfalmászás)

Az elmúlt hét végén a bukaresti Ecran Klubban szervezték meg a már hagyományosnak mondható A Mikulás is műfalmászó nevet viselő versenyt. A küzdelemsorozat jó alkalmat szolgáltatott arra, hogy a Román Alpinista és Sziklamászó Szövetség díjazza idei legjobb sportolóit.