Kovászna Megnyílt a műjégpálya - Bodor János

2009. december 15., kedd, Közélet
A kovásznai önkormányzat ideiglenes műjégpályát helyezett el a sétatéri sportpályán. Az 540 négyzetméteres korcsolyapályát egy székelyudvarhelyi cég szerelte fel, és tervek szerint a polgármesteri hivatal február 28-ig fogja üzemeltetni.

A hivatalos megnyitóra december 8-án este került sor, elsőként Lőrincz Zsigmond polgármester próbálta ki a jeget számos érdeklődő jelenlétében. A pálya avatásán a belépés ingyenes volt, de ezután mindenkinek 5 lejt kell fizetnie a kétórás belépőre.

Az elmúlt héten napközben kevesen korcsolyáztak, inkább az esti órákban volt nagyobb az érdeklődés. Amint Thiesz János alpolgármestertől megtudtuk: a vakáció kezdete óta megnőtt az érdeklődés, csakhogy mivel Kovásznán eddig soha nem volt műjégpálya, kevés gyermeknek van korcsolyája, és a város üzleteiben nem lehet kapni. Így a pálya üzemeltetői azt tervezik, hogy a napokban hoznak kölcsönözhető korcsolyákat is. A vakáció ideje alatt a pálya mindennap 9—11, 12—14, 15—17, 18—20 és 21—23 óráig tart nyitva.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 492
szavazógép
2009-12-15: Közélet - x:

Utcafelújítási elképzelések ellentétekkel - Váry O. Péter

Újból vita kerekedett a sepsiszentgyörgyi önkormányzatban, ezúttal a városvezetés fejlesztési elképzelései miatt: néhány utca, járda felújításának előkészítését terjesztette elő elfogadásra a polgármester, az ellenzék azonban sem a munkálatok tervezett értékével, sem a felújításra váró utcák sorrendjével nem ért egyet.
2009-12-15: Közélet - x:

A tizedik kiállítás (Húszéves a kézdivásárhelyi Hobbi Cserebereklub) - Iochom István

Szombaton a Vigadó emeleti kistermében számos érdeklődő jelenlétében megnyílt a fennállásának huszadik évfordulóját ünneplő Hobbi Cserebereklub tizedik kiállítása.