BÉKÉS ORSZÁG. Románia világszinten a huszonhatodik legbékésebb állam a rangsorba állított százhuszonegy ország közül — áll a The Economist Intelligence Unit gazdasági-politikai hetilap elemző osztályának értékelésében. Románia előbb áll a rangsorban, mint Franciaország, Olaszország, Nagy-Britannia vagy Bulgária. A világ legbékésebb országainak rangsorát Norvégia vezeti, miközben a másik végponton található Irak, amelyet Szudán, Izrael és Oroszország előz meg. Az Amerikai Egyesült Államok a kilencvenhatodik helyet foglalja el. Az összehasonlítás fő szempontja volt többek közt, hogy milyen feltételekkel juthatnak az állampolgárok lőfegyverhez, mekkora a katonai költségvetés, de szempont volt a korrupció elterjedtsége s az emberi jogok tiszteletben tartása is. (Realitatea tévé)
Románia világszinten a huszonhatodik legbékésebb állam a rangsorba állított százhuszonegy ország közül — áll a The Economist Intelligence Unit gazdasági-politikai hetilap elemző osztályának értékelésében. Románia előbb áll a rangsorban, mint Franciaország, Olaszország, Nagy-Britannia vagy Bulgária. A világ legbékésebb országainak rangsorát Norvégia vezeti, miközben a másik végponton található Irak, amelyet Szudán, Izrael és Oroszország előz meg. Az Amerikai Egyesült Államok a kilencvenhatodik helyet foglalja el. Az összehasonlítás fő szempontja volt többek közt, hogy milyen feltételekkel juthatnak az állampolgárok lőfegyverhez, mekkora a katonai költségvetés, de szempont volt a korrupció elterjedtsége s az emberi jogok tiszteletben tartása is. Románia világszinten a huszonhatodik legbékésebb állam a rangsorba állított százhuszonegy ország közül — áll a The Economist Intelligence Unit gazdasági-politikai hetilap elemző osztályának értékelésében. Románia előbb áll a rangsorban, mint Franciaország, Olaszország, Nagy-Britannia vagy Bulgária. A világ legbékésebb országainak rangsorát Norvégia vezeti, miközben a másik végponton található Irak, amelyet Szudán, Izrael és Oroszország előz meg. Az Amerikai Egyesült Államok a kilencvenhatodik helyet foglalja el. Az összehasonlítás fő szempontja volt többek közt, hogy milyen feltételekkel juthatnak az állampolgárok lőfegyverhez, mekkora a katonai költségvetés, de szempont volt a korrupció elterjedtsége s az emberi jogok tiszteletben tartása is.Románia világszinten a huszonhatodik legbékésebb állam a rangsorba állított százhuszonegy ország közül — áll a The Economist Intelligence Unit gazdasági-politikai hetilap elemző osztályának értékelésében. Románia előbb áll a rangsorban, mint Franciaország, Olaszország, Nagy-Britannia vagy Bulgária. A világ legbékésebb országainak rangsorát Norvégia vezeti, miközben a másik végponton található Irak, amelyet Szudán, Izrael és Oroszország előz meg. Az Amerikai Egyesült Államok a kilencvenhatodik helyet foglalja el. Az összehasonlítás fő szempontja volt többek közt, hogy milyen feltételekkel juthatnak az állampolgárok lőfegyverhez, mekkora a katonai költségvetés, de szempont volt a korrupció elterjedtsége s az emberi jogok tiszteletben tartása is. (Realitatea tévé)
ÁLOM. Életre szóló mandátumot akarnak a Legfelsőbb Bírói Tanács tagjai. Eddig a megbízatásuk legtöbb hat évre szólt. (Cotidianul)
A KOLOZSVÁRI CSOPORT. A szociáldemokrata párt bukaresti vezetői tagadják, hogy különösebb jelentősége lenne az úgynevezett kolozsvári csoportnak, mégis Vasile Dâncu azt nyilatkozta, ők, a kolozsváriak belefáradtak abba, hogy Iliescu és Hrebenciuc vezesse a pártot. Megújulásra várnak, de az nem látszik tisztán, lesz-e erejük ezt megvalósítani. A csoport látható emberei Ion Rus, Vasile Dâncu és Vasile Puşcaş. Párton belüli erejük még nem mérettetett meg, terveikről sokat hallani. (Hotnews)
. A szociáldemokrata párt bukaresti vezetői tagadják, hogy különösebb jelentősége lenne az úgynevezett kolozsvári csoportnak, mégis Vasile Dâncu azt nyilatkozta, ők, a kolozsváriak belefáradtak abba, hogy Iliescu és Hrebenciuc vezesse a pártot. Megújulásra várnak, de az nem látszik tisztán, lesz-e erejük ezt megvalósítani. A csoport látható emberei Ion Rus, Vasile Dâncu és Vasile Puşcaş. Párton belüli erejük még nem mérettetett meg, terveikről sokat hallani.. A szociáldemokrata párt bukaresti vezetői tagadják, hogy különösebb jelentősége lenne az úgynevezett kolozsvári csoportnak, mégis Vasile Dâncu azt nyilatkozta, ők, a kolozsváriak belefáradtak abba, hogy Iliescu és Hrebenciuc vezesse a pártot. Megújulásra várnak, de az nem látszik tisztán, lesz-e erejük ezt megvalósítani. A csoport látható emberei Ion Rus, Vasile Dâncu és Vasile Puşcaş. Párton belüli erejük még nem mérettetett meg, terveikről sokat hallani.Életre szóló mandátumot akarnak a Legfelsőbb Bírói Tanács tagjai. Eddig a megbízatásuk legtöbb hat évre szólt. (Hotnews)
ÚJRA SZABADON. Tizenöt év börtönbüntetés letöltése után Tiraszpolban szabadon engedték az Ilaşcu-csoport tagjait, Anderi Ivantocot és Tudor-Petrov Popát. A csoport névadója rég kiszabadult, öt éve már a Nagyrománia Párt szenátoraként él Bukarestben. (RTV)
HALÁLOS FENYEGETÉS. Vladimir Tismăneanu egyesült államokbeli politológiaprofesszort a kommunizmus bűneit feltáró, Băsescu által rendelt kutatás és jelentés irányítóját halálosan megfenyegették egy New Yorkban feladott levélben. (Hotnews)
Vladimir Tismăneanu egyesült államokbeli politológiaprofesszort a kommunizmus bűneit feltáró, Băsescu által rendelt kutatás és jelentés irányítóját halálosan megfenyegették egy New Yorkban feladott levélben.Vladimir Tismăneanu egyesült államokbeli politológiaprofesszort a kommunizmus bűneit feltáró, Băsescu által rendelt kutatás és jelentés irányítóját halálosan megfenyegették egy New Yorkban feladott levélben.Tizenöt év börtönbüntetés letöltése után Tiraszpolban szabadon engedték az Ilaşcu-csoport tagjait, Anderi Ivantocot és Tudor-Petrov Popát. A csoport névadója rég kiszabadult, öt éve már a Nagyrománia Párt szenátoraként él Bukarestben. (Hotnews)
NEM TÖRVÉNYTELEN, ERKÖLCSTELEN. Nagy port kavart Bukarestben egy tizenhét éves tanuló és huszonhat éves tanárnője közti szerelmi viszony. A fiú féltékenységében a tanárnő lakásának balkonjáról a mélybe ugrott, s életét vesztette. A vita most azon folyik, megengedhető-e, hogy tanár diákkal szerelmi viszonyt folytasson. Múlt héten Tăriceanu az effajta viszonyok erkölcstelen voltára figyelmeztette a pedagógustársadalmat, vasárnap meg a tanügyminiszter is beszélt ugyanerről. (Realitatea tévé)
VEZETNEK A DEMOKRATÁK ÉS BĂSESCU. A Társadalmi Kutatóintézet (BCS) legutóbbi felmérése szerint, ha jövő héten lennének a választások, a szavazók 45,3 százaléka a Demokrata Pártra adná voksát, 16,9 százalék az SZDP-re, 11,6 a liberálisokra, 8,7 százalék az Új Generáció Pártjára, 5 százalék az RMDSZ-re. A legnagyobb bizalom még mindig Traian Băsescut övezi (58,4 százalék), akit Mugur Isărescu követ 44,2 és Theodor Stolojan 34,5 százalékkal. (Mediafax)
A Társadalmi Kutatóintézet (BCS) legutóbbi felmérése szerint, ha jövő héten lennének a választások, a szavazók 45,3 százaléka a Demokrata Pártra adná voksát, 16,9 százalék az SZDP-re, 11,6 a liberálisokra, 8,7 százalék az Új Generáció Pártjára, 5 százalék az RMDSZ-re. A legnagyobb bizalom még mindig Traian Băsescut övezi (58,4 százalék), akit Mugur Isărescu követ 44,2 és Theodor Stolojan 34,5 százalékkalA Társadalmi Kutatóintézet (BCS) legutóbbi felmérése szerint, ha jövő héten lennének a választások, a szavazók 45,3 százaléka a Demokrata Pártra adná voksát, 16,9 százalék az SZDP-re, 11,6 a liberálisokra, 8,7 százalék az Új Generáció Pártjára, 5 százalék az RMDSZ-re. A legnagyobb bizalom még mindig Traian Băsescut övezi (58,4 százalék), akit Mugur Isărescu követ 44,2 és Theodor Stolojan 34,5 százalékkalNagy port kavart Bukarestben egy tizenhét éves tanuló és huszonhat éves tanárnője közti szerelmi viszony. A fiú féltékenységében a tanárnő lakásának balkonjáról a mélybe ugrott, s életét vesztette. A vita most azon folyik, megengedhető-e, hogy tanár diákkal szerelmi viszonyt folytasson. Múlt héten Tăriceanu az effajta viszonyok erkölcstelen voltára figyelmeztette a pedagógustársadalmat, vasárnap meg a tanügyminiszter is beszélt ugyanerről. . (Mediafax)(Realitatea tévé)Életre szóló mandátumot akarnak a Legfelsőbb Bírói Tanács tagjai. Eddig a megbízatásuk legtöbb hat évre szólt. (Hotnews) Tizenöt év börtönbüntetés letöltése után Tiraszpolban szabadon engedték az Ilaşcu-csoport tagjait, Anderi Ivantocot és Tudor-Petrov Popát. A csoport névadója rég kiszabadult, öt éve már a Nagyrománia Párt szenátoraként él Bukarestben. (Hotnews) Nagy port kavart Bukarestben egy tizenhét éves tanuló és huszonhat éves tanárnője közti szerelmi viszony. A fiú féltékenységében a tanárnő lakásának balkonjáról a mélybe ugrott, s életét vesztette. A vita most azon folyik, megengedhető-e, hogy tanár diákkal szerelmi viszonyt folytasson. Múlt héten Tăriceanu az effajta viszonyok erkölcstelen voltára figyelmeztette a pedagógustársadalmat, vasárnap meg a tanügyminiszter is beszélt ugyanerről. . (Mediafax)(Realitatea tévé)Életre szóló mandátumot akarnak a Legfelsőbb Bírói Tanács tagjai. Eddig a megbízatásuk legtöbb hat évre szólt. (Hotnews) Tizenöt év börtönbüntetés letöltése után Tiraszpolban szabadon engedték az Ilaşcu-csoport tagjait, Anderi Ivantocot és Tudor-Petrov Popát. A csoport névadója rég kiszabadult, öt éve már a Nagyrománia Párt szenátoraként él Bukarestben. (Hotnews) Nagy port kavart Bukarestben egy tizenhét éves tanuló és huszonhat éves tanárnője közti szerelmi viszony. A fiú féltékenységében a tanárnő lakásának balkonjáról a mélybe ugrott, s életét vesztette. A vita most azon folyik, megengedhető-e, hogy tanár diákkal szerelmi viszonyt folytasson. Múlt héten Tăriceanu az effajta viszonyok erkölcstelen voltára figyelmeztette a pedagógustársadalmat, vasárnap meg a tanügyminiszter is beszélt ugyanerről. . (Mediafax)