Január 8.
Nyugdíj vagy fizetés? Háromszéken negyvenegy nyugdíjas pedagógusnak és hat laboránsnak, könyvtárosnak, illetve számítógép-kezelőnek kell eldöntenie, a fizetést vagy a nyugdíjat választja-e. A kormány hétfőn életbe lépett rendeletének gyakorlati útmutatója még nincs, a jogszabály alkalmazását nehezíti, hogy tanév közben szinte lehetetlen újraosztani a tanórákat.
Január 9.
Rabol a kormány. Rosszul kezdődik az új év s az új kormányzás: a múlt év végén nagy gyorsan összehozott, az elődök által fenékig kiürített államkassza valamelyes feltöltésére hozott sürgősségi kormányrendelet felháborodást váltott ki országszerte, a háromszéki elöljárók egyenesen rablásnak nevezik azt, hogy a kormány visszaveszi az önkormányzatoktól a tavaly el nem költött pénzeiket.
*
Horia Grama képviselő, az SZDP megyei elnöke az etnikai arányok miatt méltányosnak tartaná, ha az egyik alprefektus magyar lenne, de meglátása szerint ehhez hasonló módon az lenne a tisztességes, ha az RMDSZ is átengedné a megyei tanács egyik alelnöki tisztségét, illetve ha román alpolgármestere lenne Sepsiszentgyörgynek.
Január 10.
Nem zárt könnyű évet az MPP — értékelte Gazda Zoltán, a párt megyei alelnöke. A március 14-i pártbejegyzés után gyors és nehéz szervezetépítési munka következett, és két választási kampánnyal is meg kellett birkózniuk. Háromszéken harminchat községi szervezet alakult — hivatalosan ezeket ismeri el a párt alapszabályzata —, de létrejött ezeken kívül tíz települési szervezet is.
*
Hogyan tovább, falusi vendégforgalom? Daragus Attila, a Falusi, Ökológiai és Kulturális Turizmus Szövetség (ANTREC) Kovászna megyei elnöke, Torja község polgármestere érdeklődésünkre elmondta: a 2008. esztendő a falusi turizmus szempontjából nem volt rossz év sem országos, sem pedig megyei szinten, ellenben novemberben és decemberben már kezdtek jelentkezni a gondok, a szálláshelyek tíz százalékát nem tudták eladni. Az előző években szeptemberig elkelt a helyek nyolcvan százaléka, a többi pedig december elején talált vevőre.