A mi — azaz megyénk sportmozgalma — érdekeltségünk tekintetében pedig csak egy éremosztó országos bajnokság — a főiskolások fedett pályás atlétikai bajnoksága — került megrendezésre. A világversenyek naptárában olyan sportágak szerepeltek, melyekben ugyan érdekeltek vagyunk, mert van nekünk is — gondolok itt a sakkra, kézilabdára, teremlabdarúgásra —, de nem olyan magas szinten, mint a válogatottság. S ha már nem voltunk közvetlenül érintettek, nyugodtan, higgadtan szurkoltuk végig a küzdelmeket. Na de vegyük sorra a világversenyeket:
Világbajnokságok
Kettő volt, sakkban és kerékpározásban (cyclo-cross). Összesen három bajnoki cím került elosztásra:
Hollandia 1 0 1
Csehország 1 0 0
Oroszország 1 0 0
Belgium 0 1 1
Egy. Államok 0 1 0
Németország 0 1 0
Európa-bajnokságok
Öt sportág — műkorcsolyázás, gyorskorcsolyázás (rövid pályás, nagy pályás négytávú összetett), szánkózás, kézilabda és teremlabdarúgás (futsal) — huszonnégy versenyszámában rendeztek éremosztozkodást. A legszorgalmasabbaknak az olaszok bizonyultak, de nem sokkal maradtak le az oroszok, csehek, franciák... Az éremszerzők között szerepeltek a magyar rövid pályás gyorskorcsolyázók is, akiktől, mi tagadás, aranyérmet is vártunk, hiszen női stafétában címvédőként rajtoltak, sajnos, az arany elmaradt, a váltó csak a negyedik helyen érkezett célba. Mondanám, hogy sebaj, jön az olimpia... de nem mondom, mert az olimpián ott lesznek a távol-keletiek (koreaiak, kínaiak, japánok), a tengerentúliak (amerikaiak, kanadaiak)... Azért ott még nem tartanak a magyarok, hogy csak úgy egyszerűen „becsomagolják" a mezőnyt. Az Európa-bajnokságokon tizennyolc ország iratkozott fel az éremtáblázatra:
Olaszország 7 4 3
Oroszország 5 1 3
Csehország 4 1 1
Franciaország 3 3 3
Németország 1 4 3
Ausztria 1 2 2
Hollandia 1 1 3
Spanyolország 1 0 0
Lettország 1 0 0
Nagy-Britannia 0 3 2
Magyarország 0 1 1
Portugália, Horvátország, Svájc, Finnország 0—1—0, Izland, Bulgária, Grúzia 0—0—1.
És akkor zárjuk januári visszapillantónkat a megyénk mérlegével, azzal az egyetlen ezüstéremmel, melyet Mihaela Loghin szerzett a főiskolások országos fedett pályás atlétikai bajnokságán a 3000 méteres távon. Reméljük, jobb lesz február, bőkezűbb az éremosztásoknál.
(áros)