Bodó Csaba kiállítása

2007. szeptember 1., szombat, Közélet

A berecki művelődési központ Castrum Galériájában a helybeli Bodó Csaba fafaragó első egyéni tárlata tekinthető meg. A népi alkotó nehezen állt kötélnek, hogy szülőfalujában bemutatkozzék. Bodó Csaba rendkívül szerény ember, nem babérokért, hírnévért, elismerésért farag.

Már gyermekkorában vésőt vett a kezébe, és azóta szenvedélyesen farag. Munkáin a vidéki élet képeit, mindennapjait, jellegzetes eseményeit vagy történelmi eseményeket örökít meg. Nem csak hazai gyűjteményekben találkozni faragványaival, hanem Ausztráliába és az Amerikai Egyesült Államokba is vittek belőlük. Vallomása szerint elődjei közül senki nem foglalkozott faragással, két lánya nem folytatja az édesapa szenvedélyét, nincs, kinek átadnia a fafaragás titkait.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 495
szavazógép
2007-09-01: Közélet - Hecser László:

Vargyas tervei

Vargyas önkormányzata úgy döntött, hogy rövid és közép távú fejlesztési tervet készíttet. Ilkei Ferenc polgármester szerint ennek elsősorban az EU-s pénzek megszervezésében lesz kiemelten fontos szerepe.
2007-09-01: Közélet - Kisgyörgy Zoltán:

Elnémult harangok

Nem, nem Rákosi Viktor könyvének címét parafrazáljuk, csupán egy barátosi harangavatóról akarunk szólni, s ennek kapcsán visszapillantani a múlt század ama hallhatatlanul szomorú eseményére, amikor másodízben tizedelte meg a világháború megyénk harangállományát. Hatvanhárom esztendő telt el azóta, és falusi közösségeinket, egyházközségeink egy részét ma is foglalkoztatja az esemény.