Futnak a karrierre vágyók

2010. február 26., péntek, Máról holnapra

Nehéz helyzetbe került Victor Ponta és a Szociáldemokrata Párt új választmánya, miután Cristian Diaconescu szenátor bejelentette, hogy otthagyja őket, és átül a Gabriel Oprea vezette úgynevezett függetlenek csoportjába, akik épp azon dolgoznak, hogy létrehozzák a Demokrata-Liberális Párt kisöccsét — igaz, baloldali köntösbe bújtatva.

Azt a bolond is tudja ma már Romániában, hogy ezek az egyáltalán nem jó hírű képviselők, szenátorok azért szervezték meg az úgynevezett függetlenek csoportját, hogy a parlamentben a kormányzó pártoknak, közvetve tehát Băsescunak, viszonylag kényelmes többséget biztosítsanak. Pártalapítási szándékaikról is rég hallani, csak épp nem volt közöttük egyetlen olyan ember sem, akinek nevét egy vadonatúj politikai alakulat zászlójára lehetett volna tűzni.

Nos, Cristian Diaconescuval meglelték az alkalmas vezetőt, s nyilvánvalóvá vált az elmúlt napokban, hogy a volt szocdem alelnök politikai ambíciói sem csekélyek. Maga jelentette ki két esti tévéinterjúban is, hogy ezen a pályán kíván maradni, esetleg szakmájában dolgozni, ami magyarul diplomáciát jelent. Lehet tehát tenni-venni a megfigyelési botrányt s mellette azt a sértettséget, amit Diaconescu akkor élt meg, amikor egykori pártja szombati kongresszusán azzal szembesült, hogy pártelnöki ambíciójával magára maradt, addigi támogatóit elszippantotta Victor Ponta erősebb lobbija, mégis úgy tűnik, a legerősebb érv számára az lehetett, ha elhagyja régi pártját, új pártfogói — a háttérben természetesen ott látni Traian Băsescut — az eddiginél is fényesebb politikai és szakmai karriert biztosítanak számára: pártelnök lehet, és külügyminiszter. Nem holnap, talán csak holnapután, de nem kell a két és fél év múlva is bizonytalan kimenetelű általános választási győzelemre várni.

Kétségtelen, a kongresszuson tapasztalt látványos magárahagyottság és a megfigyelési botrány, valamint az, hogy a szociáldemokraták új vezetői nem álltak ki mellette, nem indítottak belső vizsgálatot ennek a szennyes ügynek a felderítésére, megviselhette Diaconescut, de az sem titok már, hogy a Gabriel Oprea vezette csoport egy ideje már vonzó csemegével csalogatta a viszonylag jó közmegítélésnek örvendő baloldali politikust.

Úgy látszik, nagy dolog a miniszteri szék, a karrier. A szociáldemokraták másik elismert szakpolitikusa, Marian Sârbu is útra és tettre készen áll. Neki a munkaügyi tárca kellene. S mert Mihai Şeitan meglehetősen lejáratta magát az elmúlt hetekben, s mert már a kormány átalakításáról is szó esik mostanában Boc környezetében, kétségtelen, hogy ő is menni fog.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 23
szavazógép
2010-02-26: Közélet - Csinta Samu:

Roncstelepi tolongás (1500—1800 lejért cserélnek gazdát a leadott autók utáni értékpapírok)

Egy héttel a roncsautóprogram megkezdése után kijelenthető: eddig soha nem tapasztalt népszerűség övezi a kezdeményezést. Sepsiszentgyörgyön eddig több mint kétszáz régi autótól vettek búcsút tulajdonosaik.
2010-02-26: Közélet - :

Elmaradt igazságtétel (Tőkés László: máig tartó súlyos következményekkel szembesülünk)

Húsz évvel a szovjet birodalom összeomlása és a berlini fal lebontása után egyre világosabban látjuk, hogy igazságtétel nélkül lehetetlen a megbékélés — tartja Tőkés László.