Labdarúgás, IV. liga

2010. március 22., hétfő, Sport
Bodok—Barót 3—0

Bodok, kb. 100 néző. Játékvezető: Sylvester Sándor. Bodok: Bartha—Szabó Zs., Sylvester Á. (Ilyés, 24.), Páll (Várdó, 81.), Kádár, Incze (Imreh, 57.), Asztalos, Ferencz (Bajka, 80.), Dobri, Nagy, Veress. Barót: Borcăiaş—Kurta, Bogdan, Bartha (Kovács, 77.), Bocz (Máthé, 65.), Audi, Deák (Czári, 80.), Bódi, Cojocaru, Benedek (Barabás, 82.), Zelch. Szögletarány: 5—0. Kapura lövések: 15—4 (kapu területére:7—2). Góllövők: Dobri (54. és 87.), Ilyés (67.). Ifjúságiak: 1—0.

A hazai pálya előnyét élvező Bodok fölényét hozta az első félidő, a kapura lövések aránya 7:0, a szögletrúgásoké 3:0 a bodokiak javára. Ennek ellenére gól nem esett. Szünet után sem változott a játék képe, Bodok diktálta az iramot, de ezúttal az 54. percben gólt is szerzett Dobri révén, akinek lövése az emberrengetegben egy védő lábán irányt változtatva juttatta hálóba a labdát. A kapott gól sem rázta fel a baróti együttest. A második viszont igen, s a 69. percben jegyezhettük az első, több átadásra épült, formás baróti támadást, aztán jött az óriási gólhelyzet is, majd Máthé kapufája. És ennyi. Három perccel a vége előtt Bajka átadásából Dobri beállította a végeredményt. 3—0. Ennyivel, legalább ennyivel jobb is volt a bodoki csapat. (áros)

Bardoc—Bereck 1—0

Bardoc, 250 néző. Vezette: Szabó Sándor. Bardoc: Ráduly—Kopetzky, Kovács, Lázár J., Tomi, Gergely, Kuti, Balázsi, Kolumbán, Lázár A., Ştefănescu. Játszottak még: Katona, Demeter. Bereck: Fekete—Suciu, Varga, Bejan, Dobra A., Dobra Sz., Fenechiu, László, Butnaru, Străchinaru, Căşuneanu. Játszottak még: Tamás, Fülöp, Postolică. Gólszerző: Lázár A. (31.). Ifjúságiak: 2—1.

A felolvadt pálya komoly erőpróba elé állította a két csapatot, mely ennek ellenére jó iramú mérkőzésen igazolta felkészültségét, tudását. A két nagyon jó képességű csapat küzdelmét most Bardoc nyerte, de minden elismerésünk a Berecknek.

Tókos Jenő

Perkő—Jövő 4—1

Kézdiszentlélek, 150 néző. Vezette: Csősz László. Perkő: Voloncs—Bartók K., Horváth, Makó, Marti (Varga, 55.), Bartha (Bakk, 50.), Kovács I., Bartók R., Haág, Sinkler (Kovács Tamás, 75.), Kovács Tibor (Jakab, 80.). Jövő: Butuc—Malos, Kövecsi (Halmágyi, 65.), Németh, Suciu, Ruzsa, Popina (Vasiluca, 36.), Horjan (Moldovean, 25.), Lupu (Egermann, 40.), Berde, Todoran. Gólszerzők: Kovács Tibor (18.), Sinkler (24.), Kovács I. (61.), Bakk (89.), illetve Suciu (75.). Ifjúságiak: 1—1.

Egy nagyon jó formában levő hazai együttes remek gólsorozattal győzte le a jó képességű vendégcsapatot. Gratulálunk mindenekelőtt a játékhoz, aztán a győzelemhez is.

Voloncs Barna

Dálnok—Illyefalva 4—2

Dálnok, 200 néző. Vezette: Szakáts Zoltán. Dálnok: Badi—Popa, Szász, Már, Budi, Ciobotaru M., Szücs L., Bereczki Zs. (Szücs I., 55.), Boér (Kányádi, 82.), Szekeres, Ciobotaru I. Illyefalva: Ráduly—Papp, Székely R., Kertész, Balázs (Vaszi, 80.), Roman, Pulugor, Váncsa, Bölöni, Bordás (Kolozsi, 60.), Aprodu. Gólszerzők: Szücs L. (10.), Szekeres (55.), Ciobotaru M. (57.), Ciobotaru I. (90+3), illetve Pulugor (40.), Roman (90.). Ifjúságiak: 0—6.

A játék összképe alapján akár nagyobb arányban is győzhetett volna a dálnoki csapat. Sok, nagyon sok gólhelyezetet hagyott ki. Na de így sem rossz. Gratulálunk, Dózsa!

Marti István

Bölön—Hidvég 5—2

Bölön, 160 néző. Vezette: Tamás Attila. Bölön: Biró L.—Gergely, Bucşa, Biró Zs., Gecse, Csirikás B., Kisgyörgy A. (Nagy T., 80.), Cucu, Incze, Kozma (Kalányos, 89.), Puskás. Hidvég: Necşoi—Cherciu, Liţă, Tudose, Goga, Doboşeriu, Chelaru, Lepedat C., Sándor, Rupi, Zsigmond. Játszottak még: Bucşa, Irimescu, Şerbulea). Gólszerzők: Incze (4.), Bucşa (8.), Puskás (27.), Liţă (45. — öngól), Kalányos (90.), illetve Lepedat (17.), Cherciu (83.). Ifjúságiak: 7—1.

A három hidvégi játékost — Cucu, Gergely, Kalányos — felvonultató hazai csapat nagyszerű játékkal, remekbe szabott gólokkal megérdemelt győzelmet aratott. Dicséret érte az egész csapatnak, de különösen a három „hidvéginek".

Biró Gyula

Ozsdola—KSE 5—0

Ozsdola, mintegy 250 néző. Vezette: Elekes József. Ozsdola: Gazda B.—Pál, Barabás, Tóth A., Samsui, Gazda J., Tibescu László, Ferencz, Tóth T., Tarcsi, Vajda. Játszottak még: Tóth G., Tibescu Levente. KSE: Salamon—Tódor I., Bence, Elekes, Molnár, Csegezi, Dobozi, Jakab Cs., Jakab L., Vojna, Szőcs. Játszottak még: Tódor Sz., Bándi, Czifra, Surdu. Gólszerzők: Ferencz (12., 42.), Gazda J. (19., 49.), (Tarcsi 31.). Ifjúságiak: 0—0.

A házigazdák már az első félidőben eldöntötték a találkozó végkimenetelét, a második játékrészbeni találatuk csak hab volt a tortán. A céhes városbeli alakulat hálóőr nélkül utazott Ozsdolára, a cserekapus pedig legjobb akarata ellenére sem tudta megakadályozni vendéglátóik bombagóljait.

Nagy Károly

Zágon—Gelence 4—1

Zágon, megközelítőleg 200 néző. Vezette: Bucsi Imre. Zágon: Fazakas—Ceauşel, Kiss R., Iacab, Dénes, Csíki, Rusandu, Puşcaşu, Spetcu, Dobricza, Forró. Pályára lépett még: Bularca, Endrődi, Bács, Soós. Gelence: Déva—Audi, Papp Zs., Csuka, Gáspár, Fábián, Papp G., Salamon, Sós, Papp L., Török. Gólszerzők: Kiss R. (30.), Bularca (69.), Puşcaşu (76.), Dénes (85.), illetve Fábián (42.). Ifjúságiak: 0—1.

A találkozó első félidejében még kiegyensúlyozott volt a csata, a másodikban viszont már jobban játszott a tapasztaltabb Zágon, és az éllovas megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Szép volt, fiúk!