Sport

2010. április 30., péntek, Sport

Tri-Aluta-sikerek

Az országos duatlonbajnokságon jártak a Tri-Aluta Sportklub versenyzői, ahol tisztes helytállással szerepeltek. De mondhatjuk, sikerrel is, hiszen mérlegük egy ezüstérem, két 4., két 6. és egy 8. hely.

A részletes eredmények: felnőttek (10 km futás, 40 km kerékpározás, 50 km futás): ...2. Alex Diaconu; ifjúsági I. (5 km futás, 20 km kerékpározás, 2,5 km futás): ...4. Szabó Norbert... 11. Bartha Csaba; ifjúsági II. (2,5 km futás, 10 km kerékpározás, 2,5 km futás): ...4. Dániel Attila... 6. Madaras Dániel... 8. Sabău Attila; gyerekek: ...6. Fazakas István. (á)

Minifoci

* A zabolai Vénusz Kupa második fordulójának eredményei: Reál Margit—Agro Star 3—1, Spártaiak—Rdosz 1—5, Kék-nefelejcs—Barkácsolók 0—1, Tamásfalvi Farmerok—Tanács 0—3. A pontvadászat állása a hét végi forduló után: 1. Tanács 6 pont, 2. Rdosz 4 p., 3. Reál Margit 4 p., 4. Barkácsolók 4 p., 5. Kék-nefelejcs 3 p., 6. Tamásfalvi Farmerok 1 p., 7. Agro Star 0 p., 8. Timi Group 0 p., 9. Spártaiak 0 p. A bajnokság következő fordulójára május 2-án kerül sor. (kocsis)

* Előreláthatólag május 10-én indul a sepsiszentgyörgyi A-osztályos kispályás labdarúgó-bajnokság. A pontvadászat szervezői május 4-én 18 órától megbeszélésre hívják össze a küzdelemsorozatban érdekelt együttesek képviselőit, a találkozó egyetlen napirendi pontja a tavaszi idény rajtja.

Fontos mérkőzések előtt

A bajnokság legfontosabb része a rájátszás, és nélkülözhetetlen az, hogy mindenki mellettünk álljon — jelentette ki a Sepsi BC tegnapi sajtótájékoztatóján Vass Ildikó, az együttes elnöke. Csapatunk hatos számú játékosának elmondása szerint a zöld-fehérek idei célkitűzése az első három hely valamelyikének megszerzése, s jelenleg a Sepsi BC a döntő kapujában áll. Hátrányt jelent számunkra, hogy Kézdivá­sárhelyen játsszuk az elődöntő első mérkőzését, s így elmondhatom, nem lesz könnyű meccsünk — folytatta Vass, aki bízik abban, hogy a háromszéki kosárlabda-kedvelők, a szurkolók most is kiállnak a csapat mellett, ugyanúgy, ahogy eddig is tették. Mint ismeretes, kosaras lányaink számára hétfőn rajtol a 2009—2010-es pontvadászat rájátszása, amelynek elődöntőjében azzal az Aradi ICIM-mel mérkőznek meg, mely az alapszakasz utolsó fordulójában legyőzte a szentgyörgyi alakulatot.

Internazionale—Bayern döntő lesz

Az olasz Internazionale lesz a német Bayern München ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája fináléjában, miután a szerdai elődöntő visszavágóján egygólos vereséget szenvedett a címvédő FC Barcelona otthonában, de 3—2-es összesítéssel megnyerte a párharcot. Az olaszok múlt kedden 3—1-re nyertek Milá­nóban, a mostani találkozón pedig hősiesen védekezve, a mérkőzés nagyobb részében emberhátrányban futballozva egy gólt megőriztek előnyükből. Ezzel eldőlt, hogy a Bajnokok Ligája 1992 óta íródó történetében most sem kerülhet sor címvédésre.

Összeállította: Tibodi Ferenc

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 482
szavazógép
2010-04-30: Mi, hol, mikor? - :

Mi, hol, mikor?

Kiállítás
Illyefalván ma 20 órakor a helyi orvosi rendelő előterében megnyílik Szebeni Mihály fotóművész Lovak című kiállítása.
2010-04-30: Elhalálozás - :

Elhalálozás

Elhalálozás
Mély fájdalommal, de Isten akaratába belenyugodva tudatjuk mindazokkal, akik ismerték, szerették és tisztelték, hogy a drága jó édesanya, nagymama, anyós, testvér, sógorasszony, nagynéni, keresztanya, rokon, szomszéd, ismerős, az alsóboldogfalvi születésű kálnoki
özv. GYÖNGYÖSI JÓZSEFNÉ
KELEMEN LÍDIA
életének 82., özvegységének 5. évében rövid, de súlyos szenvedés után 2010. április 29-én elhunyt.
Temetése május 1-jén, szombaton 14.30 órakor lesz a családi háztól a kálnoki unitárius temetőben.
A gyászoló család
5749