A múlt hétBalladák földje

2010. május 4., kedd, Közélet
Régen olyan balladák születtek, mint például a halálra táncoltatott lányé. Később a halálra sétáltatott beteg balladái lettek divatosak. Addig vitték a beteget egyik kórháztól a másikig, míg el nem patkolt. Most legújabban meg a kórházban megfertőzött betegek balladái kerültek előtérbe.

A legutóbbi eset, mikor majdnem halálosan meggyógyítottak két beteget, a bukaresti CF2 kórházban történt. Egyikük egy híres operetténekesnő volt. Ha ők a komába estek volna bele, nem lett volna nagy baj, csak esetleg családi perpatvar. Sajnos, mindketten kómába estek, és ezért lett belőle országos cirkusz. Az ispotályban sok rendellenességet tapasztaltak. Nem volt megfelelő a higiénia, a fertőtlenítés, a tisztán tartás. Állítólag nem volt elég pénz ilyesmire. Pedig a kórház saját jövedelemmel is rendelkezett. Több mint kilencvenezer lejt inkasszált különféle helyiségek bérbeadásából. De hát nagyok voltak a költségek is. A leváltott igazgató fizetésére is elment havonta tízezer lej. Az egészségügyiek általában nem a kórházi körülmények miatt tiltakoznak és sztrájkolnak, hanem fizetésemelésért, pótlékokért. A kedves beteg meg sokszor kénytelen bizonyos egészségügyi szereket saját pénzén megvásárolni. Gyerekkoromban sokszor láttam malacherélést. Fertőtlenítésként kék szesszel lemosták a műtendő területet és a bicskát. Az alkalmi urológus elvégezte a műtétet, és valami port szórt a sebre. Meghagyta, hogy estig ne adjanak enni a malackának. És nem hallottam, hogy fertőzéses eset előfordult volna. Lehet, hogy a CF2 kórházban dolgozók némelyike is látott ilyen műtéteket, és nem gondolta, hogy esetleg baj lehet a higiénia hiánya miatt. Most kitört a pánikbetegség a fertőzések miatt. Az a helyzet, hogy ezek a fránya kórokozók minden egészségügyi létesítményben ott vannak. A beteg emberek viszik oda őket. Ott találkoznak, és tapasztalatcserét folytatnak, majd hatásosan halálos támadásba lendülnek. Ha az összes kórházat bezárnák, akkor a kórokozóknak nem lennének ilyen jó lehetőségeik. Ráadásul egy rakás pénzt lehetne megspórolni. Oda jutunk, hogy ha valaki rosszul lesz az utcán, és beviszi a mentő, mihelyt magához tér, elmenekül a kórházból. De a kórházi alkalmazottaknak és orvosoknak sem könnyű. Olyan helyzet alakulhat ki, mint a craiovai sürgősségin, ahol a szolgálatos orvos bejelentette, hogy egyik beteg válságos állapotba került. Az illetőnek szívrohama volt. A rokonság — vagy harminc személy — a beteg segítségére sietett. Megverték azokat, akiket elöl-hátul találtak, és a beteget elvitték haza ágyastul. Azelőtt Piteşti-en tört be néhány roma a sürgősségre. Az orvosok és asszisztensek az ablakokon át menekültek el. Veszélyes helyek a kórházak. Aztán meg azért is veszélyes kórházba menni, mert például orvosi mesterséget gyakorolhat az olyan is, mint Naum Ciomu, aki hat évvel ezelőtt meg akarta nagyobbítani egyik páciense férfidíszét, de véletlenül karikára vágta. Most pert nyert az Orvosi Kollégiummal szemben, amelyik fel akarta függesztetni gyakorlási jogát.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 507
szavazógép
2010-05-04: Közélet - Iochom István:

Távolítsák el a verekedő csendőröket

Írásban kér magyarázatot Vasile Blaga belügyminisztertől Albert Álmos Kovászna megyei RMDSZ-szenátor.
2010-05-04: Belföld - :

Hírsaláta

MARADJON A CSALÁDBAN. Huszonhárom honatyáról derült ki, hogy családtagokat alkalmaznak megyei irodáikban. Közülük négy az RMDSZ színeiben ül a parlamentben. Máthé András Levente Kolozs megyei képviselőnek Erzsébet nevű felesége havi 4466 lejt vesz fel férje képviselői irodájától, Kerekes Károly Maros megyei képviselő Szilárd nevű fiának fizet 4271 lejes havi fixet, Pálfi Mózes Zoltán ugyancsak Maros megyei honatya Pálfi Tünde Ilona nevű lánya 3884 lejért húzza az igát közpénzből apukájának, és Pethő Csilla Mária Bihar megyei képviselő Pethő Dalma nevű lánya 4851 lejért gürcöl.