De miért a nyugdíjasok?

2010. május 11., kedd, Közélet

Mert erre bizony elfelejtett válaszolni az államfő, miközben a túlméretezett állami apparátusról mennydörgött, majd Emil Boc kormányfőnek sem jutott eszébe, amikor pattogó hangon mentegetőzött, és — meglehetősen szánalmas módon — a korábbi kabinetet tette felelőssé a megszorító intézkedésekért.

Pedig sokakban, több millió, alig tengődő idősben fogalmazódik meg ez a kérdés: mit vétettek, hogy azt a túléléshez sem elegendő juttatást is megnyirbálják? Miért pont a nyugdíjasok hátán próbál meg kievickélni a válságból a kabinet? Miért csak akkor számítanak ők, amikor a kampánygépezetek irányítói a tőlük származó voksokat könyvelik el, amikor a politikusok szépen csengő ígéretekkel, mézesmázos szavakkal próbálják meggyőzni őket választások előtt? És a kérdések sora folytatható, elkeseredett, felháborodott, csalódott, reménytelenségbe sodort, kiszolgáltatott idősek milliói kényszerülnek arra, hogy a létminimum feltételeiről is lemondjanak, hiszen juttatásukból lassan gyógyszerekre, lakásfenntartásra, mindennapi betevőre sem futja.

Mindezekről azonban mintha tudomást sem vennének kormányzóink, költségvetési deficitről, a közalkalmazottak létszámáról, az államadósság növekedéséről közölnek ijesztő statisztikai adatokat, burkolt vagy nyílt fenyegetőzésként. Mintha lehetne még bármivel is megriasztani azt, akinek orvosságra, kenyérre sincs pénze, miután egész életét ledolgozta...

A Traian Băsescu által beharangozott, Emil Boc által felmondott drasztikus bér- és nyugdíjcsökkentésekkel, azok indoklásával és a félelemkeltéssel a kormány túllépett egy határt. Azt eddig is tudtuk, hogy csak saját hatalmuk, klientúrájuk, üzleteik érdeklik őket, az elmúlt hónapok tapasztalata azt is világossá tette, semmiféle stratégiájuk, de még csak elképzelésük sincs a krízisből való kilábalásra. Kivenni a pénzt a nyugdíjasok zsebéből azonban olyan mélységesen undorító intézkedés, amelynek révén a hatalom saját állampolgáraival és egyetemes emberi értékekkel fordult szembe, mint az idősek tisztelete, megbecsülése, a szolidaritás — amelyeken a társadalom működése alapszik.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 715
szavazógép
2010-05-11: Közélet - Simó Erzsébet:

A jövő bizonytalan

Nem az IMF hozta nyakunkra a bajt, hanem a román kormány zseniális intézkedéseit tapasztaljuk meg bőrünkön az elkövetkezendő esztendőkben — hangoztatják a valutaalap tisztségviselőitől az ellenzéki pártok vezetőin át Băsescu elnökig valamennyien.
2010-05-11: Közélet - Kuti János:

Hívják meg a druszámat! (Glossza)

A dalai láma dalai nemigen tetszenek a román hivatalosságok füleinek. Őszentsége a tibeti autonómiatörekvésekről prédikál. A romániai magyarok a Székelyföldéről. Románia az egyetlen, szuverén és területileg egységes Kína létezését ismeri el, amelynek Tibet is része. A tibeti autonómiáról szó sem lehet! Ismerős, nemde?